Premiery, wystawa i wykład, a o zmierzchu performance - w niedzielę zakończył się Różewicz Open Festiwal. 

Trzeci dzień Różewicz Open Festiwal rozpoczęły warsztaty scenograficzno-teatralne. Młodzież przygotowywała się do premiery przedstawienia. Spektakl „Klucze do nieba” zgromadził liczną publiczność, która gromkimi brawami podziękowała młodym artystom za wspaniały występ. Następnie w galerii MDK odbył się wykład „Niepokoje Różewicza w galerii malarstwa” Tatiany Hołowni – muzyka i historyka sztuki oraz otwarto wystawę „Raport ocalonego” poświęconą twórczości Tadeusza Różewicza; 

Wieczorem na deskach sali widowiskowej aktorzy Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zaprezentowali widowisko „Przyszli, żeby zobaczyć poetę” .

Festiwalowy wieczór zakończył performance „Nauka chodzenia” Teatru Ognia i Papieru w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego z Teatru Ognia i Papieru. W spektaklu wystąpiły laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Tadeusza Różewicza Grażyna Śliwakowska i Elżbieta Jóźwiak oraz członkowie Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” Wiktoria Kwarta, Jakub Rusajczyk i Jan Guryl. Muzykę do spektaklu przygotował Piotr Zygma.