W sobotę 9 października br. w Piotrkowie Trybunalskim miała miejsce debiutująca w zapaśniczym kalendarzu impreza - Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego, upamiętniająca dwóch wspaniałych piotrkowskich szkoleniowców.

 

Klub UKS „Zapaśnik” Radomsko reprezentował Dawid Stefaniak w kategorii wagowej do 60 kg. Początek turnieju okazał się niezbyt szczęśliwy dla Dawida. Po dobrej walce przegrał na punkty 8:3 z zawodnikiem KS Wschód Białystok - Arbi Magomedov’em.
W drugim pojedynku Dawid otrzymał szansę zrewanżowania się za porażkę zawodnikowi z Woli Krzysztoporskiej. Nasz zawodnik pewnie wygrał z Mateuszem Haładajem przez przewagę techniczną, dzięki temu uzyskał prawo do powalczenia o brązowy medal. W walce o brąz w Pucharze Polski niestety Dawid musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego zawodnika, reprezentującego KS AZS Warszawa Inoyatov Rasuljon.
Sztab trenerski ocenił zawody jako udane ze względu na możliwość zdobywania doświadczenia przez zawodnika UKS „Zapaśnik”. To kontakt z różnymi strategiami walki oraz możliwość sprawdzenia się z bardzo wymagającymi zawodnikami, także zza wschodniej granicy. Dawid jako najmłodszy rocznik pokazał się z dobrej strony technicznej i „zostawił serce na macie”, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.