Tymi słowami rozpoczął się finałowy tekst XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego "Miłość pisze się Jezus", który odbył się dziś, 22 października, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Z niezwykle wymagającymi tekstami, gdzie trzeba było się zmierzyć nie tylko z osobliwościami języka polskiego, ale i pisownią m.in. nazwisk J.R.R. Tolkiena i Pietera Bruegela, w 3 etapach zmagało się 44 uczestników. Do finału przeszła najlepsza 5.

Tytuł mistrza ortografii przypadł Bartoszowi Rusinowi z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, którego do konkursu przygotowała pani Grażyna Biela. Do Bartosza trafiła również nagroda w wysokości 450 zł i nagroda rzeczowa.

II miejsce - Marlena Barańska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku - nagroda rzeczowa oraz 350 zł. Przygotowanie - Marzanna Lempart

III miejsce - Kacper Kowalczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku - nagroda rzeczowa oraz 200 zł. Przygotowanie - Anna Klimczak - Lizak.

IV miejsce - Aleksandra Trachta z Uniwersytetu Jagiellońskiego - nagroda rzeczowa.

V miejsce - Aleksandra Suszczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku - nagroda rzeczowa. Przygotowanie - Grażyna Biela.

Prace oceniała komisja w składzie: Danuta Zawadzka (przewodnicząca), Barbara Gnoińska, Milena Dobielska, Jolanta Stępień, Magdalena Karkowska - Gieroń, Aldona Wawrzonek, Żaneta Śliwiok, Aleksandra Gniłka oraz Agnieszka Nowakowska.

Nagrody ufundowane zostały przez Miasto Radomsko, Powiat Radomszczański i Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", a wręczone zostały przez wiceprezydent Radomska Małgorzatę Kańską-Kipigroch oraz wicestarostę Małgorzatę Lewandowską.