W sobotę 23 października sześciu zawodników KK Randori wzięło udział w VII Międzynarodowym Turnieju Karate który odbył się w Katowicach.

W turnieju rywalizowało 670 zawodników (378 chłopców oraz 292 dziewczynki) z 31 zgłoszonych klubów, w tym jedna ekipa z Węgier.

Klub Randori reprezentowali: Zuzanna Pluta, Emilia Rakowska, Agata Sobieraj, Urszula Gwóźdź, Karol Gołczyk oraz Maciej Mierzyński.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, niektóre kategorie były mocno obsadzone zawodnikami. Po trudnych walkach dwoje podopiecznych klubu stanęło na podium zdobywając kolejno:

  • Zuzanna Pluta – srebro w kumite (ulegając przeciwniczce w finale po dogrywce decyzją sędziów bez straty punktu)

  • Maciej Mierzyński – brąz w kata ( w kategorii Maćka było aż 36 zawodników)

- Gratuluję wszystkim bez wyjątku, a w szczególności medalistom. Wszyscy pokazali serce i wolę walki, jestem z Nich bardzo dumny. Każdy turniej niesie ze sobą zwycięzców i przegranych, ale co najważniejsze, każdy jest kolejną lekcją dla wszystkich startujących. Jedni i drudzy analizują co mogli, co zrobili, a co mogą jeszcze poprawić, by być lepsi. Trenujemy, walczymy i doskonalimy dalej Nasze umiejętności, aby dalej walczyć na kolejnych turniejach. Na koniec dziękuję organizatorom za zaproszenie oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie” – mówi Sensei Michał Błach.