Image

Uczniowie i nauczyciele PSP nr 7 realizują od 1 września projekt pt. „Pokaż język” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

Do tej pory udało się już przeprowadzić rekrutację, w wyniku której komisja rekrutacyjna wyłoniła grupę 11 dziewcząt i 9 chłopców, którzy pojadą do miejscowości Slatina, położonej w południowej części Rumunii. Od 18 do 20 października Aleksandra Gniłka -koordynatorka projektu wraz z Ewą Kaczką - nauczycielką języka polskiego przebywały w mieście partnera projektowego na wizycie przygotowawczej, która miała na celu ustalenie szczegółów związanych z realizacją programu.

W czasie pobytu w szkole w Slatinie podpisana została umowa o współpracy, nauczycielki mogły poznać placówkę, uczniów i nauczycieli. Zostały przyjęte bardzo serdecznie. Uczniowie rumuńscy już się nie mogą doczekać przyjazdu kolegów z Radomska, którzy w październiku rozpoczęli przygotowania do wizyty- biorą udział w warsztatach tematycznych - tanecznych, filmowania smartfonem, językowych czy fotograficznych. Szkoda tylko, że planowany na początek listopada termin wyjazdu, trzeba będzie przełożyć ze względu na lockdown, który od tego tygodnia wprowadzono w Rumunii.

Program jest realizowany w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Radomska – Pan Jarosław Ferenc. Szkoła pozyskała na ten projekt 120 628zł.

 

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.