Od minionego piątku 22 października trwają obchody 100-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Dziś 25 października w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono pamiątkowe medale.


W jubileuszowej gali, która wieńczyła obchody 100-lecia szkoły, wzięli udział obecni i dawni dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i absolwenci I LO oraz zaproszeni goście, w tym także Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Radomsku Jadwiga Łysik oraz sekretarz miasta Kamila Malinowska-Sztangreciak. Na uroczystość przybyła również Ludmiła Waślucka, praprawnuczka Feliksa Fabianiego.

Wszystkich gości jubileuszu powitała dyrektor Renata Kosela, także absolwentka i nauczyciel I LO, która podziękowała za przybycie i skierowała ciepłe słowa oraz wyrazy uznania w stronę całej społeczności szkolnej, w szczególności byłych dyrektorów oraz emerytowanych i obecnych nauczycieli, którzy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przyczynili się do rozwoju szkoły.

Historię I LO przybliżył krótki film oraz prezentacja uzupełniona o fotografie z dawnych lat. Z okazji 100-lecia został wybity pamiątkowy medal, który otrzymali zasłużeni dla szkoły nauczyciele oraz osoby i instytucje zaprzyjaźnione ze szkołą.

Prezydent Jarosław Ferenc gratulował pięknego jubileuszu, zwracając uwagę na ważną rolę, jaką pełni I LO dla społeczności miasta, wskazując na liczne sukcesy oraz ciekawe inicjatywy podejmowane przez grono pedagogiczne oraz uczniów szkoły.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne uzdolnionej młodzieży I LO. Na zakończenie wszyscy przybyli goście mogli skosztować urodzinowego tortu.