W Publicznej Szkole nr 4 trwa właśnie spotkanie inaugurujące cykl seminariów i szkoleń dla kadry nauczycielskiej ph. "Aktywność fizyczna młodego pokolenia jako wyznacznik zdrowia i dobrostanu psychicznego społeczeństwa". Uczestnicy dowiedzą się jak ważne nie tylko dla młodzieży, ale i całego społeczeństwa jest promowanie sportu i rekreacyjnej aktywności fizycznej od najmłodszych lat. Część wykładową prowadzi prodziekan Społecznej Akademii Nauk dr Łukasz Prysiński.

Zainteresowanych tematyką zajęć pedagogów ze wszystkich szkół w mieście na sali gimnastycznej przy PSP nr 4 nie brakowało. Gości przywitała gospodarz - dyrektor Izabela Iwanowicz oraz prezydent Jarosław Ferenc, którego honorowym patronatem objęte zostało wydarzenie. Ideą szkoleń jest uruchomienie platformy przekazu wiedzy, prezentacja konkretnych rozwiązań, które mogą pomóc pracownikom sportu, oświaty oraz władzom samorządowym wpłynąć na uzyskanie ilościowego i jakościowego wzrostu poziomu aktywności fizycznej i proekologicznej młodego pokolenia, a sam program szkoleń oparty jest na wiedzy ekspertów z dziedzin pokrewnych

- Bardzo ważne jest to, aby wspierać sport od najmłodszych lat. Nawyki, które zostaną wtedy wyrobione spowodują później, że będziemy mieli zdrowsze społeczeństwo. Tego typu inicjatywy są bardzo cenne i warte wsparcia. Miasto stara się aktywnie wspierać sport i ważne jest, żeby mieszkańcy w każdym wieku ten sport uprawiali, bo jak wiadomo - w zdrowym ciele, zdrowy duch - mówił o spotkaniu prezydent w rozmowie z lokalnymi mediami, tuż przed jego rozpoczęciem.