W miniony weekend 19 i 20 listopada br. reprezentująca Polskę radomszczanka Weronika Mazur wystąpiła na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin KWF w krakowskiej Tauron Arenie. Tym razem wróciła bez medalu, ale za to z bardzo dużym bagażem doświadczeń.


Startując w kategorii kumite seniorek +65kg, przegrała przez wskazanie sędziów walkę o medal z aktualną mistrzynią świata.
Występ był bardzo udany i w końcowej klasyfikacji zajęła 5. miejsce. Jak do tej pory jest to największe osiągniecie Weroniki w kategorii seniorskiej. Warto dodać, że była najmłodszą zawodniczką startującą w swojej grupie, a wszystkie jej przeciwniczki od lat osiągały wysokie miejsca w tej kategorii na tatami na całym świecie. Na zawodach była obecna cała czołówka światowego karate, a Weronika walczyła z nimi jak równy z równym.

W zawodach uczestniczyło 684 zawodniczek i zawodników z 32 krajów. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła drugie miejsce.
Najlepsza była Ukraina, której reprezentanci zgromadzili 40 medali, w tym 11 złotych.
Impreza tej rangi odbyła się po raz pierwszy w Polsce i po raz pierwszy w Europie.

Podczas zawodów oprócz wspaniałej oprawy walk można było zobaczyć m.in.: pokaz w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, pokaz KATA w wykonaniu shihan Jesus Talan i sensei Rubén Rodríguez, pokaz bębniarzy „TAIKO”czy występ wokalny Mia Dre.