Image

Już od połowy grudnia po raz pierwszy w Radomsku – Jarmark Bożonarodzeniowy!!! Smakołyki, rękodzieło, kolędowanie. Od 14 do 19 grudnia w świątecznej atmosferze na ul. Reymonta. Na imprezę zapraszają Miasto Radomsko i Staropolskie Jarmarki. 

Tuż przed Wigilią, na kolorowym deptaku w centrum miasta zostaną ustawione drewniane domki, estetyczne namioty handlowe, beczka z grzanym winem.

Przez tydzień będziemy mogli kupić dobrą rybę i wędlinę na świąteczny stół, poczuć zapach prawdziwego piernika, skosztować potraw i wypieków, zrobić zapas pierogów z kapustą i grzybami, zasmakować najlepszego bigosu, rozgrzać się grzańcem z goździkami, kupić miody czy swojski chleb. Swoje produkty tradycyjne będą sprzedawali wystawcy z Polski i Litwy, oczywiście także z Radomska. - Pamiętamy też o lokalnych stowarzyszeniach i organizacjach działających w Radomsku i powiecie radomszczańskim. Udostępnimy im bezpłatnie wspólne stoiska, gdzie będą mogły sprzedawać produkty rękodzielnicze. Ważne, żeby dochód z ich sprzedaży był przeznaczony na cele statutowe organizacji i stowarzyszeń non profit, które będą je oferować – mówi Paulina Grabowska, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM w Radomsku.

Jarmark to domki handlowe, strefa rękodzieła, strefa gastronomii, strefa gier i zabaw z karuzelą oraz piękna bożonarodzeniowa szopka. W programie m.in. kolędowe karaoke dla dzieci, dorosłych i rodzin z atrakcyjnymi nagrodami. - A w niedzielę na finał Wigilijne Spotkanie Radomszczan. Życzenia świąteczne od władz miasta, łamanie się opłatkiem, występy dzieci z naszych szkół. Na zakończenie kolędy oraz zimowe i świąteczne piosenki zaśpiewa najsłynniejszy polski chór SOUND'N'GRACE – zaprasza Paulina Grabowska.

To nie wszystkie atrakcje. Wkrótce więcej szczegółów. 

plakat radomsko 22 

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.