Image
Pamiątkowe zdjęcie prezydenta Radomska Jarosława Ferenca z zespołem Roberta Parzęczewskiego po jego zwycięskiej walce podczas Gali Tymex Boxing Night.

Co za wieczór, co za noc. Gala TYMEX BOXING NIGHT 19 była prawdziwym widowiskiem dla kibiców boksu. Za nami 8 zawodowych walk i 3 amatorskie walki olimpijskie. Podczas Gali zaprezentowali się młodzi pięściarze z Radomszczańskiej Szkoły Boksu NOKAUT. W walce wieczoru zmierzyli się Robert Parzęczewski i Taras Golovashchenko. Miasto Radomsko było współorganizatorem wydarzenia.


Takiego sportowego przedsięwzięcia jeszcze w Radomsku nie było. TYMEX BOXING NIGHT obserwowali nie tylko kibice, którzy przybyli do Miejskiej Hali Sportowej w Radomsku, ale także ci zebrani przed telewizorami. Gala transmitowana była na kanale TVP Sport i w internecie na You Tube. A do Radomska przyjechali kibice z całej Polski, by dopingować swoich faworytów.
Jako pierwsi na ringu stanęli młodzi pięściarze reprezentujący RSB NOKAUT. Pierwszy gong zabrzmiał dla adeptów - Filipa Muszyńskiego i Antoniego Borowskiego. Kolejna walka olimpijska w kat. kadet rozegrała się między Radosławem Mierzwą (RSB NOKAUT) i Krzysztofem Zakrzewskim zawodnikiem Klubu z Nowego Dworu Mazowieckiego.
Igor Pryga w narożniku niebieskim i Aleksander Jasiewicz w czerwonym stoczyli pierwszą zawodową walkę. Trwające 6 rund starcie zwyciężył Aleksander „Olo” Jasiewicz.
W wyrównanym pojedynku drugiej walki zawodowej decyzja sędziów wygrał Oskar Wierzejski, startujący z czerwonego narożnika pokonując 2:1 Łukasza Załuskę.

Pojedynek Vladimir Yushyn vs. Karol Łapawa okazał się zwycięski dla zawodnika czerwonego narożnika, czterokrotnego Mistrza Polski w boksie olimpijskim Karola Łapawy.

W czwartej walce wygrywa Patryk „Gleba” Tołkaczewski, który po pięknym nokaucie pokonał Pawła Sowika.

Młody utalentowany Kamil „Kundzia” Kuździeń w czerwonym narożniku bez niespodzianki wygrywa z piątą tego wieczoru zawodową walkę z pochodzącym z Gruzji Beką Murjikneli.

Podczas piątkowej Gali nie zabrakło kobiecego akcentu podczas walk. Na ringu stanęły juniorki Hanna Korycka z Włocławka i reprezentująca RSB NOKAUT Julianna Mrozińska. Pojedynek był punktowany i zwycięski dla Julianny.

Szybkim nokautem zakończyła się natomiast szósta walka zawodowa pomiędzy niepokonanym Tomaszem Nowickim a Argentyńczykiem Tomasem Andersem Reynoso.

Kolejny pojedynek Damiana Jonaka i Andrew Robinsona miał być długo wyczekiwanym rewanżem za pierwszą i dosyć dyskusyjną porażkę Damiana stoczoną ponad 2 lata temu na gali MB Boxing Night. Emocjonujący pojedynek zakończył się jednak punktowym remisem z lekka przewagą Jonaka.

W walce wieczoru wystąpił dobrze znany radomszczanom i wielu miłośnikom boksu w kraju Robert Parzęczewski, który – jak podkreślił - włożył wiele pracy, by pojawić się w piątkowy wieczór na ringu w Radomsku. W przeciwnym narożniku czekał zwycięzca walki o kontynentalny pas federacji IBO kategorii superśredniej, którą stoczył z niepokonanym do tej pory Niemcem Alexandrem Rigasem - Taras Golovoshchenko. W 10-ciorundowym trudnym pojedynku na punkty wygrywa Robert Parzęczewski.

Miasto Radomsko było dumnym partnerem wydarzenia. Podczas transmisji na żywo w otwartej, ogólnopolskiej antenie TVP Sport bez problemu można było dostrzec wyeksponowane miejskie logotypy na ringu, telebimach, bokserskich spodenkach i banerach. Boks w Radomsku nie ma wieloletniej tradycji, jest jednak chyba najszybciej rozwijającą się w mieście dyscypliną sportową. Radomsko może pochwalić się młodzieżowymi reprezentantkami Polski w boksie, jak chociażby młodzieżową Mistrzynią Polski Julią Kalecińską, która zasiadła na widowni piątkowej Gali wraz z równie utalentowaną Mają Niedźwiecką.

Puchary i nagrody wraz z przedstawicielami głównego organizatora Gali TYMEX BOXING PROMOTION wręczał Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc.

Dziękujemy, że byliście z nami!

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: