Image
Prezydent Miasta Jarosław Ferenc wraz z radnym Grzegorzem Mineckim prowadzi rozmowę przy stole w restauracji z członkami Polskiego Związku Niewidomych.

Z okazji przypadającego w listopadzie Międzynarodowego Dnia Niewidomych Polski Związek Niewidomych Koło Terenowe w Radomsku zorganizowało uroczyste spotkanie w Restauracji „Las”.

 

W spotkaniu z członkami Polskiego Związku Niewidomych uczestniczył prezydent Jarosław Ferenc oraz radny miejski Grzegorz Minecki. Prezydent wraz z radnym wszystkim zebranym złożył najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył słodki upominek.

Dzień Białej Laski obchodzony w październiku czy Międzynarodowy Dzień Niewidomych to okazja na zwrócenie uwagi na problemy dnia codziennego osób niewidomych i niedowidzących. Mimo wielu przeciwności, osoby te, dzięki wsparciu innych czerpią z życia to, co najlepsze.

Warto podkreślić, że działania organizacji wspierających osoby niewidome i niedowidzące w znaczny sposób przyczyniają się do zniesienia wielu barier nie tylko tych infrastrukturalnych, ale także w zakresie komunikacji społecznej czy obsługi klientów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: