Image
Zdjęcie przedstawia dwie dłonie (jedna otwarta, druga złożona w pięść) pokazujące gest sprzeciwu wobec przemocy fizycznej.

Uwaga! Konkurs! Nagraj krótki film (max. 1 min.) o przeciwdziałaniu przemocy w internecie za pomocą telefonu lub czegokolwiek dostępnego pod ręką. Wyślij go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (bezpośrednio lub za pomocą wirtualnej przestrzeni dyskowej typu wetransfer lub drive) między 3 a 10 grudnia. Na autorów najlepszych prac czekać będą 3 nagrody główne oraz nagroda publiczności. Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych.

Tematyka tzw. hejtu w internecie to problem wbrew pozorom niebagatelny. Nie każdy zdaje sobie mieć świadomość tego, że jest to forma przemocy psychicznej. Główne niebezpieczeństwo polega na tym, że jest to właśnie forma, o której ofiary mówią najmniej chętnie. Najlepszym zatem sposobem przeciwdziałania jest oswajanie się z mówieniem o przemocy, ponieważ najtrudniejszym i najważniejszym krokiem dla ludzi nią dotkniętych jest prośba o pomoc. Pomóżcie swoim koleżankom i kolegom - być może właśnie Wasz filmik pozwoli komuś zebrać w sobie odwagę by sięgnąć po pomocną dłoń.  Liczymy na Was!

Konkurs organizowany jest w ramach Kampanii Przeciwdziałania Przemocy - edycja 2021.

Termin nadsyłania prac konkursowych - 3-10.12.2021 r. 
Głosowanie on-line na stronie radomsko.pl (na nagrodę publiczności): 13-17.12.2021 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 20.12.2021 r.

W konkursie udział brać mogą dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu Radomska, w zespołach 2-4 osobowych (ta sama osoba nie może wchodzić w skład dwóch lub kilku zespołów). 
Do konkursu należy zgłaszać oryginalne dzieła - niepublikowane wcześniej, nieprezentowane i nienagradzane w innych konkursach.
Filmy konkursowe powinny być możliwie niekrótsze niż 30 sekund i niedłuższe niż 1 minuta. Prace konkursowe należy wysłać na adres 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w załączniku do wiadomości lub za pomocą wirtualnej przestrzeni dyskowej (wetransfer, drive) wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. 

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: