Image

Prezydent, tradycyjnie już, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podsumował ostatni rok działalności swojej i Urzędu Miasta.  Na cele inwestycyjne w tym roku budżetowym przeznaczono ponad 60 mln zł. W samym 2021 roku udało się pozyskać ponad 50 mln zł środków zewnętrznych, które przeznaczone będą m.in. na nowe, ekologiczne autobusy oraz przebudowę i modernizację Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

- To już trzeci rok mojej kadencji, rok trudny ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Urząd Miasta Radomska nie mógł funkcjonować tak jak w normalnych warunkach. Pomimo tego stawialiśmy sobie ambitne zadania i sukcesywnie je wykonywaliśmy – mówił podczas rozpoczęcia konferencji prezydent Jarosław Ferenc.

Podczas konferencji prezydent opowiedział o najważniejszych procesach, wydarzeniach i inwestycjach mających miejsce w 2021 roku. Był to rok dużych inwestycji, poprawiających jakość i komfort życia mieszkańców. Do użytku oddano nowoczesny basen, wykonano kompleksowe przebudowy dróg, podejmowano skuteczne działania ekologiczne polegające m.in. na dofinansowaniu wymiany starych pieców. Miniony rok stał również pod znakiem intensywnego pozyskiwania środków zewnętrznych - Radomsko pozyskało ponad 52 miliony złotych.

O tym i o wielu innych ważnych zadaniach opowiada prezydent Jarosław Ferenc - zapraszamy do obejrzenia materiału video konferencji prasowej.

 

prez 2prez 3prez 4prez 5prez 6prez 7prez 8prez 9prez 10prez 11prez 12prez 13prez 14prez 15prez 16prez 17prez 18prez 19prez 20prez 21prez 22

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: