Image

OKSS „10-ka” zorganizowało Indywidualne i Klubowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 2021 w konkurencjach pneumatycznych, odbyły się 4 grudnia w  Sulmierzycach. Dla strzelców wyczynowych są to najważniejsze zawody w roku.

- 86 zawodników z 7 klubów zrzeszonych w Łódzkim Związku Strzelectwa Sportowego rywalizowało aż w 12 konkurencjach oraz w finałach młodzików z rankingu rocznego. Było dużo strzelania i dużo do wygrania - nagród rzeczowych, dyplomów, pucharów oraz medali. Oczywiście najcenniejsze były do zdobycia nagrody główne: profesjonalny pistolet i karabin oraz aż cztery rowery dla młodzików – mówi Sławomir Dziegieć.

Zawodnicy z 10-ki - najmłodsi i oraz trochę starsi wywalczyli wspólnie 2 miejsce w klasyfikacji klubowej zdobywając voucher w kwocie 2000 zł. W finale pistoletu młodzików podsumowującym roczną rywalizację wspaniały pistolet wyczynowy wystrzelała Zosia Wilczek - wielka radość i sukces. Druga była Asia Tutaj. W czubie rankingu rocznego najlepszych pistoleciarzy młodzików w roku 2021 uplasowali się zawodnicy 10-ki: Artur Kucharski, Adam Wieczorek i Asia Kucharska otrzymując wspaniałe puchary. W ostatniej rundzie rankingu Artur Kucharski zdobył 1 miejsce i rower, a Adam Wieczorek był drugi. Wśród młodziczek Joasia Tutaj była również pierwsza i także odjechała rowerem, Marta Niedbała zdobyła srebro, Asia Kucharska brąz, a Zosia Wilczek była czwarta.

Początkujący zawodnicy strzelający z podpórki zdobyli trzy medale: złoty Karol Kopczyński, srebrny Miłosz Mielczarek i brązowy Alan Dąbrowski. Antosia Zielińska była czwarta w konkurencji ppn z podpórki stojąc.

Wśród kobiet Wiktoria Karasek wystrzelała srebrny medal. Panowie zdobyli dwa medale - Wiktor Blada srebro a Błażej Wejman brąz. Podsumowując, w Mistrzostwach zawodnicy 10-ji zdobyli 11 medali, 3 puchary indywidualnie i 1 puchar klubowo oraz nagrodę główną - pistolet.

Źródło - OKSS "10-ka"

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: