Image

Już 6 stycznia w Radomsku po raz dziesiąty mieszkańcy miasta wezmą udział w  Radomszczańskim Orszaku Trzech Króli pod hasłem  „Dzień dziś wesoły”.

Orszak Trzech Króli to religijna i społeczna uroczystość nawiązująca do tradycji jasełek ulicznych. Polega na przemarszu  ulicami miasta, w ślad za Trzema Królami zdążającymi do stajenki, by powitać Nowonarodzone  Boże Dziecię.

Celem orszaku jest uczczenie Święta Objawienia Pańskiego, pielęgnowanie i szerzenie wartości prorodzinnych  i wspólnotowych,  budzenie poczucia więzi z miastem. - Chcielibyśmy, aby w organizowaną przez nas imprezę włączyli się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania. Do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zapraszamy  mieszkańców naszego miasta, chętnych uczniów radomszczańskich szkół oraz przedstawicieli instytucji i grup społecznych. Zapraszamy aby w odpowiednio przygotowanych strojach ( kolor czerwony, niebieski i zielony) stworzyć  świtę i wojska królewskie. Członkami królewskiego orszaku  są grupy pastuszków, aniołków, rycerzy i dwórek – mówi dyrektor PSP nr 9 Dorota Przybek. Wraz z innymi miastami w Polsce i zagranicą będziemy wspólnie kolędować na ulicach naszego miasta. Każdy uczestnik orszaku otrzyma koronę królewską, która jest elementem łączącym wszystkie orszaki w Polsce i na świecie. Wszystkich uczestników zachęcamy do zaopatrzenia się również we własne rekwizyty charakterystyczne dla epoki. 

X Radomszczański Orszak Trzech Króli przejdzie z Kolegiaty św. Lamberta ulicami miasta - Plac 3-go Maja,  Krakowską,  Piastowską,  do Kościoła Królowej Polski - 6 stycznia 2022 r. o  godz. 12:30

Przebieg Uroczystości:

- godz. 11:30   Spotkanie uczestników orszaku w Kościele św. Lamberta, Msza św. na rozpoczęcie  orszaku

- godz. 12:30    Wyjście Trzech Króli w drogę do Stajenki, Jasełka oraz wspólne kolędowanie w drodze ulicami miasta :  Plac 3 Maja, Krakowską i Piastowską

- godz. 13:30   Przybycie Trzech Króli  do Kościoła Królowej Polski, Pokłon Trzech Króli

Patronat  honorowy:

Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Prezydent Miasta Radomsko               

Organizatorzy:

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr9  w Radomsku

Parafia  św. Lamberta

Miasto Radomsko

W tym roku X Orszakowi Trzech Króli towarzyszą konkursy ogłoszone dla szkół i przedszkoli:

1. Konkurs plastyczny  pt. „Moje Boże Narodzenie”  dla przedszkolaków 

2. Konkurs literacko- wokalny

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: