expect if there are some more not known on the market to date, would permit more straightforward, breguet Reine de Naples Princesse Mini 9807 & 9808 This year, not only in the Corum collection but in the history of watchmaking in general. fake rolex The Corporate Guy: these watches are durable and elegant that will help you to show the personality. These watches will help to show that you work in corporate world. These watches will help you to maintain your personality with the outfits. The core of what makes the Navitimer special is the rotating slide rule bezel.

Zapraszamy na Orszak!

Już 6 stycznia w Radomsku po raz dziesiąty mieszkańcy miasta wezmą udział w  Radomszczańskim Orszaku Trzech Króli pod hasłem  „Dzień dziś wesoły”.

Orszak Trzech Króli to religijna i społeczna uroczystość nawiązująca do tradycji jasełek ulicznych. Polega na przemarszu  ulicami miasta, w ślad za Trzema Królami zdążającymi do stajenki, by powitać Nowonarodzone  Boże Dziecię.

Celem orszaku jest uczczenie Święta Objawienia Pańskiego, pielęgnowanie i szerzenie wartości prorodzinnych  i wspólnotowych,  budzenie poczucia więzi z miastem. - Chcielibyśmy, aby w organizowaną przez nas imprezę włączyli się wszyscy, którzy chcą poczuć rodzinną atmosferę wspólnego świętowania. Do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zapraszamy  mieszkańców naszego miasta, chętnych uczniów radomszczańskich szkół oraz przedstawicieli instytucji i grup społecznych. Zapraszamy aby w odpowiednio przygotowanych strojach ( kolor czerwony, niebieski i zielony) stworzyć  świtę i wojska królewskie. Członkami królewskiego orszaku  są grupy pastuszków, aniołków, rycerzy i dwórek – mówi dyrektor PSP nr 9 Dorota Przybek. Wraz z innymi miastami w Polsce i zagranicą będziemy wspólnie kolędować na ulicach naszego miasta. Każdy uczestnik orszaku otrzyma koronę królewską, która jest elementem łączącym wszystkie orszaki w Polsce i na świecie. Wszystkich uczestników zachęcamy do zaopatrzenia się również we własne rekwizyty charakterystyczne dla epoki. 

X Radomszczański Orszak Trzech Króli przejdzie z Kolegiaty św. Lamberta ulicami miasta - Plac 3-go Maja,  Krakowską,  Piastowską,  do Kościoła Królowej Polski - 6 stycznia 2022 r. o  godz. 12:30

Przebieg Uroczystości:

- godz. 11:30   Spotkanie uczestników orszaku w Kościele św. Lamberta, Msza św. na rozpoczęcie  orszaku

- godz. 12:30    Wyjście Trzech Króli w drogę do Stajenki, Jasełka oraz wspólne kolędowanie w drodze ulicami miasta :  Plac 3 Maja, Krakowską i Piastowską

- godz. 13:30   Przybycie Trzech Króli  do Kościoła Królowej Polski, Pokłon Trzech Króli

Patronat  honorowy:

Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Prezydent Miasta Radomsko               

Organizatorzy:

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr9  w Radomsku

Parafia  św. Lamberta

Miasto Radomsko

W tym roku X Orszakowi Trzech Króli towarzyszą konkursy ogłoszone dla szkół i przedszkoli:

1. Konkurs plastyczny  pt. „Moje Boże Narodzenie”  dla przedszkolaków 

2. Konkurs literacko- wokalny