W sobotę 22 stycznia reprezentacja UKS Zapaśnik Radomsko wzięła udział w I Mistrzostwach woj. łódzkiego młodzików w Zgierzu. To pierwszy start reprezentantów w 2022 roku.

Zarząd klubu ze sztabem  trenerskim do startu w zawodach oddelegował 5-cio osobową reprezentację, w której z bardzo dobrej strony zaprezentował się debiutujący w kategorii wiekowej młodzika Wiktor Kotlicki. Zajął on drugie miejsce w kategorii wagowej 48 kg, przegrywając w finale z zawodnikiem PTC Pabianice, Piotrem Jarzębskim. Opiekę nad grupą na zawodach w Zgierzu sprawował trener Konrad Terka. Reprezentacja zajęła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej, przywożąc ze Zgierza aż 4 medale: 3 srebrne i jeden złoty.


Indywidualnie:

- I miejsce i złoty medal zdobył Jakub Molenda w kat. 100 kg.

Miejsca drugie i srebrne medale zdobyli:

- Aron Kubasiak w kat. 44 kg,

- Wiktor Kotlicki w kat. 48 kg i Jakub Wiaderek w kat. 75 kg.

- Kacper Dukat zajął V miejsce w kat. 57 kg.

- Wyniki uzyskane podczas mistrzostw województwa potwierdzają, że obrany przez nas kierunek rozwoju zawodników jest właściwy. Świadczy to w szczególności o trafnym doborze metod szkoleniowych. Sukcesy są ogromną motywacją dla pozostałych zawodników, a zarząd i trenerów jeszcze bardziej dopingują do poszukiwania dróg rozwoju i wsparcia. Funkcjonowanie takiego "kopciuszka" (klub istnieje zaledwie od roku) na klubowej mapie miasta i Polski wiąże się z wieloma problemami natury organizacyjnej. My, póki co, jako ten młodszy, raczkujący brat, z lekką zazdrością spoglądamy na kluby otrzymujące wsparcie od samorządu, ale mamy nadzieję, że osiągane przez naszych podopiecznych wyniki będą doskonałym argumentem, by także się w tym gronie znaleźć. Motywacji do pracy z pewnością nam nie zabraknie - mówi wiceprezes ds. sportowych Mirosław Szyler.