Image

We wtorek, 8 września, w sali obrad urządu miasta odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie sytuacji z gazyfikacją dzielnicy Bartodzieje. Prezydent Jarosław Ferenc przedstawił wyniki negocjacji, jakie miasto prowadzi w tej sprawie z Polską Spółką Gazownictwa.

Na zaproszenie prezydenta odpowiedziało kilkudziesięciu mieszkańców dzielnicy. Dyskusja była ożywiona lecz merytoryczna. W sierpniu miasto wydało pozytywną decyzję na realizację inwestycji polegającej na gazyfikacji ulic Wojska Polskiego, Leśmiana, Nałkowskiej i Rataja. Zobowiązało jednak inwestora, zgodnie z dotychczasowymi praktykami i przyjętym w mieście standardem, o wyprowadzenie tzw. "sięgaczy" do granic wszystkich działek budowlanych przy ww. ulicach na co inwestor tym razem nie przystał.


Obecnie prowadzone są negocjacje z Polską Spółką Gazownictwa. Prezydent zapowiedział, że kolejna decyzja da zielone światło dla sieci gazowej na Bartodziejach.

W spotkaniu uczestniczyli również radni Rafał Dębski i Jacek Gębicz oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej Monika Andrysiak. Na spotkaniu mieszkańcy mieli możliwość wpisania się na listę deklaracji do chęci podłączenia się do sieci gazowej w przyszłych latach.

 

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.