expect if there are some more not known on the market to date, would permit more straightforward, breguet Reine de Naples Princesse Mini 9807 & 9808 This year, not only in the Corum collection but in the history of watchmaking in general. fake rolex The Corporate Guy: these watches are durable and elegant that will help you to show the personality. These watches will help to show that you work in corporate world. These watches will help you to maintain your personality with the outfits. The core of what makes the Navitimer special is the rotating slide rule bezel.

Rusza program Drzewa Miejskie

- To prawdziwa rewolucja dendrologiczna - mówi o programie jego koordynator Przemysław Kosowski. W Radomsku przez następne 3 lata prowadzony będzie program badawczy Drzewa Miejskie, którego celem jest kompleksowe rozplanowanie zieleni w naszym mieście. 

Drzewa Miejskie to inicjatywa firmy Green Park, która realizowana będzie we współpracy z Miastem Radomskiem na jego terenie. Radomsko stanie się centrum badawczym programu, który zrzesza wybitnych ekspertów naukowych z dziedzin dendrologii, ogrodnictwa miejskiego i arborystyki.

- Program wpisuje się w wieloletnią strategię miasta - mówił prezydent Jarosław Ferenc - jednym z jej głównych punktów jest właśnie zrównoważony rozwój zieleni miejskiej.

Program przewidziany jest na okres 36 miesięcy z możliwością jego przedłużenia. W pierwszym i najbardziej czasochłonnym etapie prac zespół badawczy dokona inwentaryzacji miejskiej zieleni w Radomsku. Kolejno opracowana zostanie koncepcja nasadzeń dla miasta i wprowadzone zostaną nowoczesne metody pielęgnacji. Pomóc ma przy tym aplikacja, która zostanie napisana na potrzeby programu.

- Osiągnieciem jest już skupienie najlepszych fachowców w kraju w jednym miejscu - nie kryje optymizmu koordynator programu, Przemysław Kosowski z firmy Green Park - To będzie rewolucja dendrologiczna nie tylko dla Radomska, ale i całego kraju. [...] Nie mówię jednak, że efekty będzie widać za tydzień, dwa lub rok. To jest maraton, nie sprint.

Inicjatywa ma być całkowicie nowym podejściem do tematu zieleni miejskiej, w oparciu przede wszystkim o metodę naukową. Jakie gatunki najlepiej sprawdzają się w konkretnych warunkach, jak rozwiązywać problemy związane z kolizją drzewostanu z infrastrukturą miejską czy jak rozmieszczać zieleń dla najlepszych efektów ekologicznych. To tylko niektóre zagadnienia nad którymi pochylać się będzie zespół badawczy. Przewodzić mu będzie dr Wojciech Zarzycki:

- Radomsko jest doskonałym poligonem badawczym i mogą czerpać z niego zarówno małe, jak i duże miasta - mówił koordynator zespołu badawczego - wiedza jednej osoby to do tego celu jednak za mało, dlatego mamy grupę ludzi, którzy zajmują się drzewami od każdej możliwej strony.

Symbolicznym kamieniem węgielnym "Miejskich Drzew" została sadzonka dębu zasadzona na obrzeżach Parku Solidarności przez prezydenta Jarosława Ferenca i koordynatora projektu Przemysława Kosowskiego. Nie jest to jednak przypadkowa sadzonka. W Radomsku został zasadzony certyfikowany potomek dębu Bartek - dębu szypułkowego rosnącego na terenie nadleśnictwa Zagnańsk i będącego najsłynniejszym polskim pomnikiem przyrody.