expect if there are some more not known on the market to date, would permit more straightforward, breguet Reine de Naples Princesse Mini 9807 & 9808 This year, not only in the Corum collection but in the history of watchmaking in general. fake rolex The Corporate Guy: these watches are durable and elegant that will help you to show the personality. These watches will help to show that you work in corporate world. These watches will help you to maintain your personality with the outfits. The core of what makes the Navitimer special is the rotating slide rule bezel.

Dobiega końca budowa nowego ujęcia wody

Na finiszu są się prace związane z budową ujęcia wody zlokalizowanego przy ul. Bełchatowskiej w Radomsku. Nowe ujęcie zasili Strefę Przemysłową. Koszt realizowanej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku inwestycji to ponad 7 mln zł.

 

Przed miesiącem zakończono prace budowlane. Aktualnie na budowie trwają ostatnie prace instalacyjne i odbiory. Prace nad budową ujęcia wody trwały od początku 2021 r. W marcu br. nastąpiło pierwsze, próbne uruchomienie ujęcia wraz z uzyskaniem pozytywnych wyników badań wody. Przewidywany termin uruchomienia i przekazania ujęcia wody przypada na koniec maja tego roku. Początkowo zakończenie prac planowano na kwiecień 2022 r., ale ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne niektóre prace lekko się wydłużyły.

Inwestycja obejmowała uzbrojenie dwóch studni głębinowych wraz z budynkiem stacji wodociągowej, w której umiejscowiona została technologia uzdatniania wody ze zbiornikami wyrównawczymi oraz budynkiem magazynowo–garażowym. W ramach inwestycji wykonano także
zagospodarowanie terenu i infrastrukturę towarzyszącą.

Woda z ujęcia będzie wykorzystywana do zasilania już istniejących w strefie obiektów. Parametry techniczne, w tym zakładana wydajność zagwarantują płynne dostawy wody również dla nowych zakładów.

- Inwestycja w nowe ujęcie wody znacząco wpłynie na możliwości dalszej rozbudowy zakładów i samej strefy przemysłowej. Zabezpieczy im dostawy dobrej jakości wody w perspektywie kolejnych planów inwestycyjnych na wiele lat. Została podjęta w optymalnym czasie, bo jak realia pokazują, w obecnej chwili byłoby ją dużo trudniej zrealizować ze względu na braki materiałów oraz ceny, które poszybowały w górę w związku z działaniami wojennymi za naszą wschodnią granicą - mówi prezes PGK Sp. z o.o. w Radomsku Marek Glądalski.

Zakładana wydajność nowego ujęcia to ok. 370m^3 /h.

Inwestycja realizowana jest w oparciu o pożyczkę z Banku Gospodarstwa Krajowego, w kwocie 5 958 781,60 zł. Wartość zrealizowanych prac opiewa na kwotę około 6,9 mln zł brutto, a całość zadania wraz z towarzyszącymi mu instalacjami i kosztami formalności na potrzeby realizacji inwestycji powinna się zamknąć kwotą nieco ponad 7 mln. zł.

Info: PGK Sp. z o.o. w Radomsku