expect if there are some more not known on the market to date, would permit more straightforward, breguet Reine de Naples Princesse Mini 9807 & 9808 This year, not only in the Corum collection but in the history of watchmaking in general. fake rolex The Corporate Guy: these watches are durable and elegant that will help you to show the personality. These watches will help to show that you work in corporate world. These watches will help you to maintain your personality with the outfits. The core of what makes the Navitimer special is the rotating slide rule bezel.

Narada Klimatyczna w MDK-u – podsumowanie warsztatów Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu

Za nami oficjalne podsumowanie miesięcy wspólnej pracy, zdobytej wiedzy i omówienie wypracowanych propozycji rozwiązań w walce ze zmianą klimatu - dla Radomska i nie tylko - na Naradzie Klimatycznej w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Zakończyła się kolejna edycja Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu. Uczennice z radomszczańskich szkół w ramach MALK na specjalnych warsztatach tematycznych z udziałem ekspertów omawiały przyszłość miasta w kontekście zmian klimatycznych.

- Dzięki MALK dowiedziałam się, jak możemy dbać o przyszłość naszą oraz naszego miasta. Jest to nie tylko nauka, ale również poznawanie nowych, przecudownych osób i przede wszystkim świetna zabawa podsumowała swoje uczestnictwo w warsztatach Michalina, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6
w Radomsku.

W Młodzieżowej Akademii Liderów uczestniczyły młode mieszkanki Radomska i okolic.  Pogłębiały swoją wiedzę dotyczącą zmian klimatu zarówno w kontekście globalnym, jak i lokalnym. Zaproponowały też, jakie konkretne działania na rzecz klimatu mogą podjąć w swoim najbliższym otoczeniu. Cała inicjatywa została ujęta w cykl warsztatów tematycznych, które zwieńczyła Narada Klimatyczna w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Warsztaty odbywały się w trzech turach i dotyczyły kolejno: wpływu globalnych zmian klimatycznych na środowisko lokalne, zaangażowania młodych ludzi oraz planowania przyszłości miasta, m.in. z wykorzystaniem foresightu. Pomimo tego, iż ostatni rok był dla uczennic trudny – przede wszystkim ze względu na pandemię COVID19 – uczestniczki projektu stanęły na wysokości zadania. Ze stworzonych podczas spotkań propozycji postulatów, a także przeprowadzonych rozmów i dyskusji, wyłoniły się konkretne pomysły młodych ludzi nie tylko na to, jak przygotować miasto na zmiany klimatu, ale też poprawić warunki życia lokalnej społeczności.

- Serdecznie polecam Młodzieżową Akademię Liderów Klimatu. Dzięki niej poszerzyłam swoją wiedzę na temat ekologii i możliwości działania na rzecz naszej planety. Łączyliśmy zabawę z edukacją, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Gdybym miała ponowną możliwość, wzięcia udziału w tym wspaniałym projekcie, zrobiłabym to - przyznała Zuzanna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku, która również była zaangażowana w projekt.

Narada Klimatyczna prowadzona była przez uczestniczki warsztatów - uczennice radomszczańskich szkół. Pośród postulatów klimatycznych młodych liderek znalazły się m.in. poprawa i upowszechnienie usług komunikacji miejskiej, zwiększenie powierzchni terenów zielonych, zielone ściany, zielone przystanki autobusowe czy poprawa infrastruktury rowerowej w mieście.

Prezydent Jarosław Ferenc, obecny na naradzie, zapowiedział, że zgadza się z przeważającą większością postulatów, wszystkie będą brane pod uwagę, a część z nich jest już nawet w trakcie realizacji.