W środę 11 maja, podczas krótkiego briefingu prasowego zorganizowanego przed urzędem miasta, członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku zaprosili uczniów szkół podstawowych i podopiecznych placówek wsparcia dziennego do udziału w konkursie „Nie czas na nudę”.

 

Zadaniem uczestnika konkursu „Nie czas na nudę!” jest wykonanie pracy plastycznej prezentującej sposób na pokonanie (poradzenie sobie) z nudą lub pomysł na spędzenie czasu nie nudząc się, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu zasługuje na pokazanie.

- Spotykamy się w ważnej chwili dla Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Po długim czasie obostrzeń sanitarnych ruszamy z działaniami. Rozpoczęliśmy od wspólnych działań z policją w ramach Dnia Trzeźwości. Teraz przed nami wakacje i realizowany przez Zespół Profilaktyki MKRPA, konkurs pod hasłem „Nie czas na nudę” – mówi Elżbieta Chybalska, przewodnicząca MKRPA w Radomsku.

- Pomysł konkursu powstał w oparciu o nasze przemyślenia dotyczące coraz niższego wieku inicjacji alkoholowej. Skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych i podopiecznych placówek wsparcia dziennego MOPS – podkreśla Robert Kaczyński z Zespołu Profilaktyki.

- Serdecznie zachęcamy dzieci do udziału w konkursie. Wakacje sprzyjają puszczeniu wodzy fantazji. Chcemy, żeby dzieci przedstawiły swoje sposoby na spędzanie czasu wolnego z wyeliminowaniem nudy. Plakat promujący konkurs trafi na słupy ogłoszeniowe czy do autobusów MPK – dodaje Kamil Bugdal z Zespołu Profilaktyki.

Prace konkursowe można dostarczyć do 11 lipca br. do Urzędu Miasta w Radomsku. Szczegółowy regulamin jest dostępny poniżej.
Ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas pikniku integracyjnego 20 lipca w placówce wsparcia dziennego przy ulicy Brzeźnickiej 149.

W organizację włączyło się także Miasto Radomsko i MOPS w Radomsku.

 

Do pobrania:

Regulamin konkursu

Karta zgody opiekuna