Goście z Grecji, Rumunii i Litwy odwiedzili w czwartek, 12 maja, Urząd Miasta w Radomsku, gdzie zostali przyjęci w sali obrad przez prezydenta Jarosława Ferenca. Wszystko za sprawą programu BOOK STORY (ERASMUS+) koordynowanego przez Publiczne Przedszkole nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku.

Rodziny z krajów partnerskich programu BOOK STORY zostały powitane przez prezydenta w sali obrad po czym prezydent w telegraficznym skrócie przedstawił historię naszego miasta oraz jego symbole. Odpowiadał również na pytania. Na zakończenie spotkania każdy z jego uczestników, zarówno mały jak i duży, otrzymał pamiątki i drobne upominki.

Podczas swojej wizyty w Radomsku nasi goście dotychczas świętowali Dzień Europy, puszczali latawce, odbyli podróż do bajkowego lasu, wzięli udział w warsztatach dotyczących literatury polskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku oraz uczestniczyli w warsztatach z kodowania. Do Polski przyjechać nie zdołały delegacje z Hiszpanii i Włoch - zorganizowano z nimi spotkanie online

Krajami partnerskimi projektu są Grecja, Litwa, Rumunia, Hiszpania i Włochy. W ramach projektu w 2019 roku dzieci, rodzice i nauczyciele z PP nr 2 byli na Sycylii. Wizyta w Radomsku to pierwsze spotkanie od czasów wybuchu pandemii. Za 3 tyg. odbędzie się ostatnia mobilność w projekcie - wyjazd do Grecji.