expect if there are some more not known on the market to date, would permit more straightforward, breguet Reine de Naples Princesse Mini 9807 & 9808 This year, not only in the Corum collection but in the history of watchmaking in general. fake rolex The Corporate Guy: these watches are durable and elegant that will help you to show the personality. These watches will help to show that you work in corporate world. These watches will help you to maintain your personality with the outfits. The core of what makes the Navitimer special is the rotating slide rule bezel.

Podsumowano pierwszy rok koalicyjnej współpracy

Dziś po roku funkcjonowania miejsko-powiatowej koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz stowarzyszeń „Wspólny samorząd” i „Razem dla Radomska” przypomniano o milionach pozyskanych w ciągu ostatniego roku oraz o wspólnym działaniu na rzecz mieszkańców miasta i powiatu.

 

W ubiegłym tygodniu miasta i gminy powiatu radomszczańskiego podczas wspólnej konferencji prasowej liczyły fundusze pozyskane w ramach drugiej edycji rządowego programu „Polski Ład”. Dziś podczas podsumowania roku od podpisania porozumienia o współpracy PiS, stowarzyszeń „Wspólny samorząd” i „Razem dla Radomska” przypomniano o działaniach i milionowych dotacjach, które już są wykorzystane na zadania, nie tylko te drogowe. Mówiono także o planach na przyszłość.

 Poseł Anna Milczanowska wspomniała, że minione miesiące były trudne, chociażby ze względu na wojnę, która wybuchła na Ukrainie. Samorządy z powiatu radomszczańskiego stanęły na wysokości zadania i aktywnie działały, aby pomóc napływającej do naszego regionu ludności ukraińskiej.

- To był rok dobry pod względem porozumienia, które zawarliśmy dotyczącego rozwoju miasta i ziemi radomszczańskiej. Udaje się nam krok po kroku realizować te wszystkie zadania, o których rozmawiamy. Oba samorządy mogą liczyć na wsparcie z funduszy rządowych, czy tych z Urzędu Marszałkowskiego i całej masy innych programów, jak chociażby „Sportowa Polska” z Ministerstwa Spotu czy programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – mówiła podczas konferencji poseł Anna Milczanowska.

Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora podkreśliła, że podpisane w maju porozumienie poprzedzone było długimi rozmowami. - Punktem kluczowym tego porozumienia było i jest skuteczne pozyskiwanie środków dla naszych samorządów – mówiła. - Im więcej pieniędzy w samorządach, tym lepsze życie dla naszych mieszkańców i poprawa ich bezpieczeństwa. To nie tylko polepszenie infrastruktury drogowej, ale także oświata, pomoc społeczna, ochrona zdrowia. W ciągu tego roku udało nam się pozyskać prawie 14 mln złotych w zakresie infrastruktury drogowej. To m.in. bezpieczne przejścia dla pieszych, przebudowa ul. ks. Kościowa. To też pieniądze przeznaczone na zakup placówki opiekuńczo-wychowawczej, ale także fundusze na oświatę i służbę zdrowia. Na zakup aparatury medycznej dla Szpitala Powiatowego w Radomsku przeznaczone zostały 4 mln zł. Ostatnio pozyskane środki to kwota ponad 23 mln zł. Mamy jeszcze złożony wniosek dotyczący terenu popegeerowskich na 3 mln zł, ale także ten na ponad 5 mln zł z rezerwy ministra na przebudowę drogi powiatowej Łowicz-Gidle. Jest wiele jeszcze drobniejszych wniosków, jak chociażby dla domów pomocy społecznej czy Powiatowego centrum Pomocy Rodzinie – wyliczała starosta Beata Pokora.

 Miasto Radomsko podczas ostatniego roku pozyskało ponad 70 mln zł z przeznaczeniem na rożnego rodzaju inwestycje, głównie na drogi. W ramach pierwszej edycji „Polskiego Ładu” to prawie 30 mln złotych, a w drugiej ponad 23 mln zł. Prezydent Jarosław Ferenc wspomniał, że przedsmakiem dobrej współpracy, kiedy już trwały rozmowy na temat koalicji, było pozyskanie środków na zagospodarowanie terenu „Glinianek” na kwotę ponad 7 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego.

- Dostaliśmy środki z WFOŚiGW na trzy projekty, rozbudowę tężni przy Wielorybku, zielone ściany przy ul. Reymonta i na rozbudowę parku przy ul. Jagiellońskiej. To są środki, które poprawiają jakość i komfort życia mieszkańców. Dostaliśmy również 5 mln zł na rozbudowę kanalizacji sanitarnej przy ul. Narutowicza, Wieniawskiego i Paderewskiego. Oprócz tego z Funduszu Rozwoju Dróg pozyskaliśmy pieniądze na rozbudowę ulicy Żeromskiego. Inwestycja jest pierwszym etapem całkowitej przebudowy ul. Reymonta - od Żeromskiego do mostka. To także pozyskane środki na remont ul. 11 Listopada i przebudowę ul. Obrońców Westerplatte - wymienia prezydent Jarosław Ferenc. - Ale oprócz tego ważne jest to, że współpraca między samorządem a rządem czy zarządem województwa jest na innym poziomie, możemy rozmawiać po partnersku. Jako prezydent spotykam się w gabinetach ministrów, wiceministrów, marszałka czy prezesa Wód Polskich. Rozmawiamy o tych inwestycjach, które od dawna powinny być zrealizowane, jak chociażby renaturalizacja rzeki Radomski. Mam także kontakt z dyrektorem regionalnym oddziału łódzkiego GDDKiA w sprawie ul. Brzeźnickiej. Oba przedsięwzięcia czekają na podpisanie stosownych porozumień – dodaje.

Wszyscy partnerzy porozumienia mają nadzieję na kolejne wspólne działania, które przyniosą jak najwięcej korzyści dla mieszkańców miasta Radomska i powiatu radomszczańskiego.