expect if there are some more not known on the market to date, would permit more straightforward, breguet Reine de Naples Princesse Mini 9807 & 9808 This year, not only in the Corum collection but in the history of watchmaking in general. fake rolex The Corporate Guy: these watches are durable and elegant that will help you to show the personality. These watches will help to show that you work in corporate world. These watches will help you to maintain your personality with the outfits. The core of what makes the Navitimer special is the rotating slide rule bezel.

Radomsko wśród najaktywniejszych gmin w rankingu NFOŚiGW

Radomsko znalazło się wśród 625 najaktywniejszych gmin promujących program priorytetowy „Czyste powietrze”, co przekłada się na ilość wniosków o dofinansowanie wymiany nieekologicznych źródeł ogrzewania. W okresie 1.04.2021 - 31.03.2022 mieszkańcy Radomska złożyli 379 wniosków.

 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił wyniki pierwszego, rocznego rankingu gmin w programie priorytetowym „Czyste Powietrze”. Udział w tym projekcie 83 proc. samorządów gminnych oraz uzyskane przez nie wyniki świadczą o dużym zaangażowaniu lokalnych społeczności i władz w walkę o poprawę jakości powietrza w „małych ojczyznach”, a tym samym w całej Polsce.

- Cieszę się, że tak wiele samorządów włączyło się w promowanie programu Czyste Powietrze. Ponad dwa tysiące gmin w Polsce przystąpiło do współpracy z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska. Dziś wyróżniamy 625 najaktywniejszych – podkreśla Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

Radomsko jest na 271. pozycji w rankingu z bardzo dobrym wskaźnikiem 4,77%. Wyprzedziło: Bełchatów, Piotrków Trybunalski,Tomaszów Mazowiecki, czy Łowicz.

Miasto Radomsko dzięki porozumieniu z NFOŚiGW w Łodzi pomaga mieszkańcom w wypełnianiu wniosków, dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przeprowadzeniem inwestycji z oraz rozliczeniu uzyskanej dotacji. Ponadto prezydent jak i pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami zachęcają mieszkańców do skorzystania z dotacji z programu „Czyste powietrze” podczas spotkań z mieszkańcami oraz imprez plenerowych.

4G8A7682

Znalezienie się Radomska w rankingu NFOŚiGW oznacza otrzymanie dodatkowych środków do wykorzystania na skuteczne działania w walce ze smogiem i promocję programu „Czyste powietrze”

Chcemy wspierać samorządy w ich walce o jakość powietrza poprzez podnoszenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych na terenie gminy – podkreśla Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW. – Pragniemy motywować gminy do jeszcze aktywniejszej współpracy z właścicielami budynków jednorodzinnych, bo jeśli ich domy staną się bardziej efektywne energetycznie, to wpłynie to bezpośrednio na zdrowie i komfort życia mieszkańców oraz na ich bezpieczeństwo energetyczne – dodaje.

Łączna kwota w wysokości 16 mln zł zostanie rozdzielona pomiędzy te samorządy gminne, które w rankingu osiągnęły najwyższą wartość wskaźnika powyżej 3,70% i kwalifikują się do dofinansowania. Kwota dodatkowego finansowania wynosi zatem 25 600 zł na każdą z 625 gmin.

Źródło info: https://www.gov.pl/web/nfosigw/znamy-wyniki-rocznego-rankingu-gmin-w-programie-czyste-powietrze-625-samorzadow-zyska-dodatkowe-fundusze-na-promocje-wymiany-kopciuchow-i-termomodernizacji-domow