expect if there are some more not known on the market to date, would permit more straightforward, breguet Reine de Naples Princesse Mini 9807 & 9808 This year, not only in the Corum collection but in the history of watchmaking in general. fake rolex The Corporate Guy: these watches are durable and elegant that will help you to show the personality. These watches will help to show that you work in corporate world. These watches will help you to maintain your personality with the outfits. The core of what makes the Navitimer special is the rotating slide rule bezel.

Terytorialsi zachecają radomszczan do wstapienia w szeregi nowej formacji

Dziś w Urzędzie Miasta w Radomsku odbyło się spotkanie z mediami, na temat trwającej rekrutacji do 93. Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku, wchodzącego w skład 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

W spotkaniu uczestniczył prezydent Jarosław Ferenc, pełniący obowiązki dowódcy 93. Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku mjr Przemysław Kornacki i st. chor. sztab. Paweł Kałdoński.

Działający od kilku tygodni nowy batalion, będzie się składał z ponad 500 etatów dla żołnierzy ochotników WOT. Będzie on odpowiadał za bezpieczeństwo 8 południowych powiatów województwa łódzkiego: radomszczańskiego, pajęczańskiego, zduńskowolskiego, bełchatowskiego, sieradzkiego, wieruszowskiego, wieluńskiego, i łaskiego.

Podczas spotkania wojskowi zachęcali do wstąpienia w szeregi formowanego batalionu, tych, którzy już zasilają szeregi 92. Batalion oraz tych, którzy jeszcze nie zdecydowali o wstąpieniu z racji dzielącej odległości do miejsca jednostki w Kutnie.

- Teraz będzie bliżej. Jesteśmy po to, żeby pomagać społeczności lokalnej, naszym bliskim, rodzinom w związku z wejściem w życie nowej ustawy o obronie ojczyzny i wynikających z niej nowych zadań wynikających, chociażby zarządzania kryzysowego – mówił mjr Przemysław Kornacki.

Miejsce w Batalionie znajdą kobiety i mężczyźni w wieku od 18 do 63 roku życia, którzy mają obywatelstwo polskie, są niekarani i zdrowi. Obecnie w batalionie służy już 59 żołnierzy z powiatu radomszczańskiego. Docelowo ma ich być 120. Będą tworzyć kompanię radomszczańską.

Chętni do wstąpienia do służby mogą skontaktować się z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim lub bezpośrednio z rekruterem na miejscu. W powiecie radomszczańskim jest to st. chor. sztab. Paweł Kałdoński (tel. 506 343 734).

Po złożeniu wniosku i przyjęciu kandydat otrzymuje termin wcielenia do jednostki. Po czym przechodzi cykl szkoleń. Dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z wojskiem trwa 16 dni, a dla osób, które pełniły już służbę, trwa 8 dni (tzw. szkolenie wyrównawcze). Całe przygotowanie kończy się uroczystą przysięgą wojskową. Później żołnierza czekają już tylko szkolenia rotacyjne odbywające się 2 dni w miesiącu.