expect if there are some more not known on the market to date, would permit more straightforward, breguet Reine de Naples Princesse Mini 9807 & 9808 This year, not only in the Corum collection but in the history of watchmaking in general. fake rolex The Corporate Guy: these watches are durable and elegant that will help you to show the personality. These watches will help to show that you work in corporate world. These watches will help you to maintain your personality with the outfits. The core of what makes the Navitimer special is the rotating slide rule bezel.

Nowe ujęcie wody uroczyście oddane do użytku

Dziś, 14 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie nowego ujęcia wody wraz ze studniami przy ul. Bełchatowskiej, które wykonała PGK Spółka z o.o. w Radomsku. Nowe ujęcie zapewnia dostawy wody do obiektów zlokalizowanych w Strefie Przemysłowej.

 

Ujęcie zlokalizowane w Strefie Przemysłowej to nowoczesny i spełniający najbardziej wyśrubowane normy ekologiczne obiekt. Na inwestycję składają się dwie studnie głębinowe wraz z budynkiem stacji uzdatniania i zbiornikami wyrównawczymi oraz budynek garażowy z zapleczem technicznym. Do tej pory radomszczańska podstrefa ŁSSE zasilana była w wodę z funkcjonującego tu ujęcia. Jednak jego możliwości płynnej obsługi odbiorców powoli osiągały warunki graniczne. Stąd Zarząd Spółki PGK stanął przed decyzją wybudowania nowego źródła zasilania strefy.

Podczas dzisiejszej uroczystości prezes Spółki PGK Marek Glądalski dziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji. Natomiast prezydent Jarosław Ferenc podkreślił, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej stanęło na wysokości zadania, aby zapewnić dostawy wody dla Strefy Inwestycyjnej, ale i wszystkich mieszkańców.

- To ujęcie wody jest dopełnieniem całego systemu wodno-kanalizacyjnego miasta Radomska. Jest to bardzo ważna inwestycja, szczególnie w czasach, kiedy miasta i gminy coraz częściej borykają się z problemami z wodą. To ujecie zabezpiecza nas od skutków tych problemów - mówił prezydent, dodając, że Spółka robi wszystko, aby zapewnić odpowiednią ilość wody, ale także, by była ona jak najlepszej jakości.

Budowa ujęcia wody jest jedną z wielu prowadzonych w ostatnich latach inwestycji, ale ostatnia dla Prezesa Marka Glądalskiego, który na koniec lipca odchodzi na emeryturę. Dzisiejsza uroczystość była okazją do podziękowania prezesowi za dotychczasową pracę.

Następnie Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Robert Kosela opowiedział o etapach budowy ujęcia i oprowadził gości po obiekcie, opowiadając o zasadach jego funkcjonowania.

Prace przy budowie nowego ujęcia trwały od początku 2021 r. Prace związane z realizacją inwestycji zostały zakończone z końcem kwietnia. Po spełnieniu wszystkich formalności, wykonaniu testów i badań 1 czerwca ujęcie zaczęło dostarczać wodę do już istniejących w strefie obiektów. W razie konieczności ujęcie będzie mogło zapewnić dostawy wody dla całego Radomska. Ogrzewanie zapewnia pompa ciepła. W przypadku braku zasilania z sieci ciągłość pracy zapewni agregat prądotwórczy, w który zostało wyposażone ujęcie.

Inwestycja zrealizowana została w oparciu o pożyczkę z Banku Gospodarki Krajowej, w kwocie 5 958 781,60 zł oraz środków własnych Spółki. Wartość zrealizowanych prac opiewa na kwotę około 6,9 mln zł, a całość zadania wraz z towarzyszącymi mu instalacjami kosztowała blisko 8 mln zł.

Ujęcie zostało wykonane przez Grupę Szymbud i Przedsiębiorstwo Budownictwa i Instalacji ABT Sp. z o.o. Łączący nowe ujęcie z siecią wodociągową na strefie, liczący około 1 km odcinek instalacji został wykonany przez pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji PGK Sp. z o.o. w Radomsku własnymi siłami.

Spółka spodziewa się, że inwestycja zapewni stabilną pracę zakładów w Strefie Przemysłowej, a także możliwość dalszej jej rozbudowy w kolejnych latach.