Image

Odpowiednio wynagradzają swoich pracowników, traktują ich z należytym szacunkiem, dbają o ich dobro i rozwój osobisty, a także prowadzą na ich rzecz aktywne działania socjalne – mowa o laureatach Programu Zaufany Pracodawca. Przedstawiamy jednego z nich – PRT Radomsko

 

Program Zaufany Pracodawca to wyróżnienie powołane w listopadzie ubiegłego roku przez doradzającą prezydentowi Ferencowi Radę Gospodarczą. Ma promować dobre wzorce relacji pracodawca-pracownik. – Chcieliśmy pokazać w ten sposób, że na terenie Radomska działają firmy, które dbają o swoich pracowników.Przede wszystkim chcieliśmy wyróżnić tych, którzy robią to z najwyższą starannością, wyznaczając standardy relacji z pracownikami – mówi prezydent Jarosław Ferenc.


PET Recycling Team Radomsko Sp. z o.o. jest częścią grupy ALPLA – światowego lidera producentów opakowań z tworzyw sztucznych, który swoją pozycję na świecie cierpliwie i skutecznie buduje już od 65 lat. Na terenie radomszczańskiej strefy funkcjonuje od 2012 roku. Głównym przedmiotem działalności PRT Radomsko jest recykling politereftalanu etylenu, czyli popularnego tworzywa PET. Surowiec – zużyte butelki – w 95% pochodzą z Polski, a odzyskane w ten sposób tworzywo rPET trafia z powrotem do obrotu zarówno na rynek krajowy, jak i do pozostałych państw UE. Rocznie jest to nawet 30 tysięcy ton odzyskanego i wypuszczonego z powrotem do obrotu plastiku. Fabryka w Radomsku jest największym tego typu zakładem w kraju.

Wysokie zarobki

Doświadczenie w pracy z ludźmi i rodzinne tradycje firmy jej pracownicy mogą odczuć na własnej skórze. PRT Radomsko kieruje się zasadą, że „szczęśliwy pracownik to najlepsza inwestycja”. Zgodnie z przedstawionymi do celów konkursowych materiałami średnioroczne wynagrodzenie w firmie przekracza 216 % najniższego wynagrodzenia w 2019 roku. Liczba zatrudnionych wynosiła 90 osób – wszyscy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. To jednak nie wszystko.

Rozwój kompetencji

Średnio 5 szkoleń rocznie przypada na 1 pracownika. Polityka zwiększania kompetencji pracowników to dla PRT Radomsko sprawa priorytetowo – fachowcy zawsze będą w cenie.

Bogate świadczenia socjalne

W roku 2019 na jednego pracownika przypadało 1430 zł dodatkowych świadczeń o charakterze socjalnym – czytamy dalej w raporcie konkursowym. Pracownicy mogą liczyć na świadczenia, nie wynikające z obowiązku prawnego, w postaci:

- pakietu medycznego dla pracowników i ich rodzin, w całości opłaconego przez firmę,
- premii urlopowej, wypłacanej raz w roku,
- dodatków pieniężnych za pracę wykonywaną w weekend.

Dbałość o środowisko – odpowiedzialność i edukacja

PRT Radomsko ma proekologiczny charakter już z samego faktu prowadzonego typu działalności. Recykling na taką skalę skutecznie ogranicza zużycie surowców nieodnawialnych, takich jak ropa naftowa czy gaz ziemny. To nie przeszkadza jednak firmie w prowadzeniu licznych kampanii na rzecz edukacji, zwiększania świadomości i promowania proekologicznych postaw robiąc to ponadto w symbiozie z lokalną społecznością. Na koncie posiada takie akcje jak:

- udział w akcji sprzątania świata z okazji Światowego Dnia Środowiska
- udział w piknikach ekologicznych organizowane przez Celowy Związek Gmin
- działania edukacyjne we współpracy ze szkołami
- zakup “zielonej energii” do celów produkcyjnych
- promowanie recyklingu poprzez udział w programach i filmach nagrywanych na terenie zakładu
- włączanie się w akcje charytatywne jak np. wsparcie Placówek Wsparcia Dziennego prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku
- wsparcie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku – akcja charytatywna
- fundowanie nagród dla laureatów i wyróżnionych w konkursie “Odzyskana Przyroda” wsparcie konkursu organizowanego przez Ekolider Centrum Usług Komunalnych w Międzyrzeczu Podlaskim.

Dewizą PRT Radomsko stają się być słynne słowa, które są absolutną podstawą wszelkich proekologicznych działań – Myśl globalnie, działaj lokalnie!

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.