Image

Radni obecnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta spotkali się w sali obrad urzędu miasta po raz ostatni. Zaczęli bardzo aktywnie, potem przyszły osobliwości roku 2020 w postaci pandemii koronawirusa, a dziś przyszedł czas na podsumowania i wnioski.

 

W ostatniej sesji MRM udział wzięli również prezydent Jarosław Ferenc i ich opiekun z "dorosłej" rady - Piotr Lisowski.

- Chciałbym podziękować za zaangażowanie w pracę na rzecz miasta i jego młodzieży. Jestem szczerze mówiąc pod wrażeniem, że w tak młodym wieku jest tak duża chęć obywatelskiego działania i liczę, że jeszcze nie raz spotkamy się i będziemy rozmawiać o losach naszego miasta - mówił do młodzieżowców prezydent - zaczęcam oczywiście do dalszego, tak aktywnego, uczestnictwa w życiu Radomska i przypominam o tym, że właśnie jesteśmy w trakcie sporządzania Strategii Miasta i liczymy również na wasze propozycje, które mogłyby zawrzeć się w tym dokumencie.

Z rąk przewodniczącego MRM Rocha Rochowskiego każdy z radnych tej kadencji uzyskał pamiątkowy dyplom. Radny Lisowski, opiekun rady, przygotował natomiast dla swoich podopiecznych pamiątkowy plakat, oprawiony w ramkę, ze zdjęciami radnych mijającej właśnie kadencji.

- Egzemplarz jest tylko jeden i nie jest to przypadkowe. Mam nadzieję, że będzie pretekstem do wspólnych spotkań w obecnym gronie - tłumaczył Piotr Lisowski.

Wybory do kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się 21 października i przeprowadzane będą osobno w każdej ze szkół - szkoły podstawowe dysponują po jednym mandacie, a na każdą szkołę ponadpodstawową mandaty przypadają trzy.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.