Image

Prezydent Jarosław Ferenc spotkał się dziś z radomszczaninem Wiesławem Kucem, któremu wręczył nagrodę za zajęcie II miejsca w kategorii Talent Fotograficzny w wojewódzkich eliminacjach plebiscytu „Pokaż Talent”. Organizatorem konkursu jest  Polska Press Sp. z o.o.

Podczas spotkania fotograf opowiedział o swojej pasji i zaprezentował sprzęt fotograficzny. Niestety niesprzyjająca aura nie pozwoliła artyście na prezentację sprzętu i jego działania do jednej z jego ulubionych technik – drona do fotografii lotniczej.. Radomszczanin na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku. Po służbie stara się znaleźć wolny czas, by poświęcić się swojej pasji. Jego fotografie pokazują piękną przyrodę o różnych porach roku. Podczas spaceru z prezydentem radził jak za pomocą fotograficznych kadrów pokazać bogatą paletę jesiennych barw. Do 16 października  wchodząc do budynku Urzędu Miasta można podziwiać wybrane zdjęcia artysty.

Prezydent jako jeden z honorowych patronów plebiscytu życzył dalszego rozwoju oraz sukcesów w dziedzinie fotografii. – Fotografia w naszym mieście jest bardzo popularnym sposobem na kreatywne spędzanie wolnego czasu, co widać między innymi po aktywności organizacji zajmujących się tą dziedziną sztuki. Gratuluję Wiesławowi Kucowi, że jego prace zostały wysoko ocenione w tak prestiżowym plebistycie. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz kadry jego autorstwa zostaną docenione i nagrodzone w wielu innych  konkursach – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

Oprócz startu w tegorocznym plebiscycie Pokaż Talent, Wiesław Kuc prezentował swój dorobek  m.in. w programie National Geographic „Zdjęcie Roku”. Jego prace wykorzystane będą również w kalendarzach promocyjnych Miasta Radomska na 2021 rok.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.