Image

Radomszczanka Weronika Mazur odnosi kolejne sukcesy! Tym razem zdobyła złoty medal na turnieju Sari Cup Żory w kategorii kumite Seniorek +60 kg.

 

Pandemia i zmiana kategorii nie zatrzymują Weroniki. Radomszczanka reprezentująca Sieradzki Klub Karate Kyokushinkay dzielnie walczy z przeciwnościami. Wspomniane wcześniej problemy nie przeszkadzają jej w osiąganiu sukcesów w nowej kategorii, jaką jest tzw. Królewska Kategoria Seniorek, w której obecnie startuje.

Ciągłe treningi, przynoszą efekty - po sukcesach w Japonii na Grand Prix Tokyo 2020, gdzie zdobyła 3 miejsce jako juniorka, tym razem na turnieju Sari Cup Żory w kategorii kumite Seniorek +60 kg osiąga pierwszy sukces, zdobywając złoty medal. To osiągnięcie oraz styl walki (wygrana walk przed czasem) budzi optymizm na dalsze starty.

Oprócz Weroniki Sieradzki Klub Karate Kyokushinkay reprezentowali:

Przemysław Maruszewski zdobywając I miejsce w swojej kategorii,
Zuzanna Duch II miejsce w kategorii junior,
Natalia Kurek zajęła III miejsce w swojej kategorii wagowej,
Iga Górecka wywalczyła III miejsce w kategorii juniorek
Lidia Szafranowicz również wywalczyła III miejsce w kategorii juniorek,
Startowała także Magda Maruszewska i Zuzanna Barańska.   

Opiekunem grupy był sempai Adam Kępiński, a w roli sędziego występowała sensei Ida Wajgelt.

VI Turniej Karate Kyokushin "SARI CUP" odbył się w Żorach 24 października. Udział w zmaganiach wzięło 150 zawodników z całego kraju. Organizatorem był Klub Karate Kyokushin SHOGUN ŻORY, którego kierownikiem jest Sensei Dariusz Kudyk (3 dan). Turniej zorganizowany został na najwyższym poziomie zapewniając wszystkim bezpieczeństwo.

Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski (5dan). Na uznanie zasługują osoby, które pomimo ciężkich czasów jakie obecnie nastąpiły, starają się walczyć z przeciwnościami, dbając o kondycję fizyczną i psychiczną. Podziękowania należą się organizatorom za przygotowanie imprezy, jak i zawodnikom i trenerom za wzięcie udziału.

Gratulujemy wysokich wyników, zachęcamy do ruchu i nie poddawania się wirusowi. OSU!Tekst i zdjęcia: Grzegorz Mazur

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.