Image

Dziś przed godziną 8.00 przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku odbyła się akcja profilaktyczna dotycząca zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły.

Akcja odbyła się w ramach wspólnych działań Miasta Radomska, Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz Szkoły Jazdy Elcar ph. „Bezpieczne Radomsko”.

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo uczniów idących do, jak i ze szkoły. Dlatego w ramach zawartego porozumienia przedstawiciele Miasta Radomska, KPP w Radomsku oraz Szkoły Jazdy Elcar prowadzili akcję profilaktyczną przy PSP nr 5 pomagając dzieciom przejść przez jezdnię oraz rozdając odblaski. Towarzyszyła im policyjna maskotka Komisarz Błysk

To pierwsza tego typu akcja w ramach porozumienia, ale nie ostatnia. Podobne prowadzone będą przy innych szkołach. Policjanci ruchu drogowego swoje działania prowadzili także w ramach corocznej ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”.

Przypominamy, że w ramach zawartego w lipcu porozumienia przy placówkach oświatowych powieszone zostały banery z napisem „Odłóż telefon i żyj” a przy przejściach dla pieszych namalowano napisy o tej samej treści. Ponadto został ogłoszony konkurs na projekt i wykonanie muralu lub graffiti o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zgłoszenia czekamy do 20 września br.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.