W ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przygotowaliśmy konkursy z upominkami dla mieszkańców. Czekają atrakcyjne nagrody!

Pierwszy z konkursów ma za zadanie zachęcić radomszczan do zamiany auta na rower. Aby otrzymać pakiet miejskich gadżetów, należy zamieścić w komentarzu na profilu facebookowym Radomsko Miasto Otwarte zdjęcie przedstawiające korzystanie z samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Autorzy pierwszych 20 zdjęć otrzymają zestawy upominkowe. Post na portalu Facebook, pod którym należy umieszczać zdjęcia w komentarzach zostanie opublikowany w sobotę o godzinie 10.00.

Do dyspozycji użytkowników rowerów są samoobsługowe stacje naprawy rowerów znajdujące się w różnych częściach miasta.

1. Urząd Miasta ul. Tysiąclecia 5 od strony windy,
2. Wielorybek ul. Leszka Czarnego- koło boiska wielofunkcyjnego,
3. ul. Kościuszki/Jana Pawła II przy siłowni zewnętrznej,
4. Miasteczko Ruchu Drogowego - ul. Ciepła,
5. Plac zabaw przy ul. Sanickiej,
6. Plac zabaw przy ul. Brzeźnickiej 149,
7. Street Workout przy ul. Jagiellońskiej,
8. Park Solidarności od strony I Liceum Ogólnokształcącego.

Drugi konkurs na profilu fb Radomsko Miasto Otwarte „W trampkach do pracy” zaplanowany jest na poniedziałek 21 września. Tym razem trzeba będzie zamieścić komentarz ze zdjęciem w sportowym obuwiu w drodze do pracy. Szczegóły już wkrótce na profilu fb miasta.

Kolejnym działaniem mającym na celu promocję jazdy rowerem wśród uczniów radomszczańskich szkół są organizowane przez Szkołę Jazdy Elcar i Komendę Powiatową Policji w Radomsku kursy na kartę rowerową. Dzięki nim młodzież pozna zasady ruchu drogowego oraz dowie się jak bezpiecznie poruszać się jednośladem.

W Radomsku młodzież szkolna powyżej 14 roku życia może też zdawać egzamin na uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami kategorii AM – motorower i czterokołowiec lekki. Przystąpienie do egzaminu możliwe będzie po ukończeniu kursu w wybranej przez siebie szkole nauki jazdy.

Przypominamy, że Miasto Radomsko włączając się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 22 września świętować będzie też Dzień bez samochodu. W tym dniu mieszkańcy będą mogli korzystać z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego całkowicie za darmo. Zachęcamy do korzystania z ekologicznych form mobilności takich jak: komunikacja miejska, rower, hulajnoga czy ruch pieszy.