Jak wyobrażacie sobie Radomsko w 2030 roku? Prezydent Jarosław Ferenc zachęca do formułowania własnych przemyśleń i oczekiwań.

Drodzy Mieszkańcy Radomska!

Trwają prace związane z aktualizacją strategii rozwoju naszego miasta. To czas refleksji i dyskusji ku jakim celom i jaką ścieżką chcemy wspólnie podążać. Pomimo ograniczeń i trudności związanych z epidemią koronawirusa chcemy stworzyć ten ważny dokument, by stać się silniejszą i sprawniejszą wspólnotą skupioną wokół uzgodnionej koncepcji działania.

Zapraszam wszystkich mieszkańców Radomska do współpracy przy aktualizacji strategii. Mamy do wypracowania bardzo konkretną i istotną wartość – wspólnie sformułujmy wizję naszego miasta, jego kształt, jaki ma uzyskać w ciągu najbliższych 10 lat. Wskażmy, czego trzeba dokonać, by nasz wspólny los był lepszy, a uzyskane rezultaty - satysfakcjonujące i dające każdemu rzeczywiste szanse rozwoju. Określmy to, do czego dążymy. Niech to będą oczekiwania ambitne, realne i ważne. Miejmy odwagę rozmawiać o naszej przyszłości i tworzyć wyzwania, które pozwolą nam iść do przodu.

Zapraszam do formułowania własnych przemyśleń i oczekiwań. Wszystkie są ważne i cenne. Każde potraktujemy poważnie w pracy nad ostatecznym, wspólnie wypracowanym kształtem wizji miasta. Zapraszam do pisania listów, dokonywania wpisów na tablicach umieszczanych w przestrzeni publicznej, do zgłoszeń indywidualnych i grupowych. Rysunek dziecka, postulat przedsiębiorcy i zdanie wypowiedziane przez seniora – chcemy zebrać każdy z tych głosów. Wykorzystując zbiorową mądrość mieszkańców naszego miasta opracujemy w najbliższych tygodniach pełny dokument Strategii Rozwoju Miasta Radomska. Proszę o formułowanie uwag i postulatów do 11 października 2020 roku.

Jarosław Ferenc, Prezydent Miasta Radomska

 Zachęcamy Państwa do przedstawienia własnej wizji Radomska. Uwagi będą wykorzystane przy przygotowywaniu aktualizacji Strategii Rozwoju Miasta Radomska 2030.

Informacje można kierować za pośrednictwem aktywnego formularza on-line, można również przesłać wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dokonać wpisu osobiście na tablicy wystawionej przed wejściem do Urzędu Miasta w godzinach otwarcia placówki. Czekamy na Państwa odpowiedzi do 11 października 2020 roku.