Image

W Urzędzie Miasta Radomska odbyła się sesja Rady Miejskiej. Jednym z ważniejszych punktów obrad była rozmowa dotycząca dokumentu strategicznego „Strategia Rozwoju Miasta Radomska 2030”.

XXI Sesję Rady Miejskiej rozpoczęto przedstawieniem informacji o przebiegu wykonania budżetu miasta za I półrocze bieżącego roku, którą zreferowała Skarbnik Miasta Mariola Wypych. Następnie radni podjęli uchwały zmieniające Wieloletnią Prognozę Finansową oraz zmieniającą miejski budżet na rok 2020.

Ożywioną dyskusję wywołał punkt, w którym zapoznano radnych z prezentacją dotyczącą planu działań w zakresie opracowania dokumentu strategicznego pn. „Strategia Rozwoju Miasta Radomska 2030”. O przeprowadzonej diagnozie opowiedział Sławomir Doburzyński z grupy Atrium, która pracuje nad wykonaniem strategii Radomska. Radni wnieśli własne uwagi, które zostaną uwzględnione w ostatecznym kształcie dokumentu. Przypominamy, że każdy mieszkaniec może włączyć się w prace nad miejską strategią. Zachęcamy do wypełnienia aktywnego formularza on-lineotwiera się w nowym oknie, w którym można przedstawić własną wizję naszego miasta. Można również przesłać wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dokonać wpisu osobiście na tablicy wystawionej przed wejściem do Urzędu Miasta w godzinach otwarcia placówki. Czekamy na Państwa sugestie do 11 października 2020 roku.

Kolejne punkty sesji dotyczyły działalności bieżącej Urzędu Miasta oraz podległych mu spółek. Między innymi podjęto uchwałę dotyczącą powierzenia Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej zadania polegającego na prowadzeniu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku, zimowego utrzymania dróg powiatowych położonych w granicach administracyjnych miasta w nadchodzącym sezonie zimowym, czy uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę nieruchomości przy ulicach Obrońców Westerplatte i Kusocińskiego. Radni przyjęli również uchwały nadające nowe nazwy miejskich ulic: Kazimierza Pużaka, Legionów Polskich oraz Pułkownika Romana Rutkowskiego.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.