Image

Nowy rok akademicki 2020/21 zainaugurował również Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Społecznej Akademii Nauk. Uroczystość inauguracyjna odbyła się w galerii radomszczańskiego muzeum.

Uroczystość rozpoczęły przemówienia prezes UTW SAN Ewy Kaczmarczyk i prezydenta Jarosława Ferenca. Prezydent życzył wytrwałości w trudnych czasach i okolicznościach jakie nastały od ostatniego czasu, gdy w tym samym miejscu inaugurowany był rok akademicki 2019/2020. Podziękował również seniorom za aktywność w różnego rodzaju inicjatywach, imprezach kulturalnych i entuzjazm, który nierzadko udziela się również pozostałym mieszkańcom.

Po przemowach przyszła kolej na część artystyczną. Tradycyjnym "Gaudeamus Igitur" rozpoczął swój występ chór "Melodia" prowadzony przez Krzysztofa Normanda. Spotkanie zakończył natomiast wykład online dr Adama Gogacza z Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych w Piotrkowie Trybunalskim, który mówił o szczęściu.

W tym roku, przez sytuację epidemiczną, inaczej będą przebiegały zajęcia organizowane przez UTW SAN. Warsztaty i spotkania będą odbywały się w siedzibie uczelni w grupach maksymalnie 12-osobowych, natomiast wykłady nagrywane przez Społeczną Akademię Nauk będzie można zobaczyć online.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.