Dziś na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 e dzielnicy Folwarki otwarto bieżnię wykonaną w ramach projektu „Bieganie uskrzydla” Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego.


„Bieganie uskrzydla” to projekt, który odpowiada na potrzeby środowiska: czynnego, aktywnego spędzania czasu wolnego, integracji środowiska lokalnego i wspólnej zabawy. Projekt przysłuży się również do rozwoju sportu lekkoatletycznego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, urozmaicenia sportowych uroczystości organizowanych dla społeczności lokalnej, mieszkańców miasta, integracji rodzin – pisze w uzasadnieniu wnioskodawca projektu Aneta Zaskórska, która uczestniczyła w dzisiejszym otwarciu bieżni.

Bieżnia o dwóch torach o nawierzchni poliuretanowej powstała wokół boiska i przeznaczona jest do uprawiania biegów na 100 metrów. Wykonano także pas startowy długości 5,0 m oraz pas końcowy (wyhamowania) o długości 10 m, pozwalający na bezpieczne zakończenie biegu. 

- Kompleks sportowy powinien być przy każdej szkole. Czekaliśmy na niego długo. Udało się dzięki Budżetowi Obywatelskiemu i społeczności lokalnej. - mówiła podczas otwarcia  Dyrektor PSP nr 3 Jadwiga Kowalczyk.

- To kolejny projekt zrealizowany w tym roku. Na wiosnę wykonane było ogrodzenie, teraz mamy bieżnię. Cieszę się i gratuluję, że mamy tutaj tak dobrze zorganizowana społeczność, która dba o szkołę oraz jej bazę sportową. Nowa bieżnia na pewno da uczniom szkoły lepsze warunki do uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym – podkreślił prezydent Jarosław Ferenc. Gratuluje wnioskodawcom projektu sukcesu i stworzenia mieszkańcom dzielnicy przyjaznego miejsca do uprawiania sportu – dodał.

Koszt wykonania bieżni to nieco ponad 155 tys. zł. Obok bieżni pojawi się także skocznia do skoku w dal o wymiarach 3,0 x 9,0 m.