Image

Zwycięstwo i remis w III lidze mężczyzn, porażka w II lidze kobiet i rozgrywki Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego juniorów - tak wyglądał rozkład zajęć tenisistów stołowych UMLKS Radomsko w miniony weekend.


W III lidze mężczyzn w sobotę, we własnej hali, UMLKS po dramatycznym spotkaniu zremisował z rezerwami pierwszoligowego Startu Zduńska Wola 5-5. Niedosyt po remisie i bojowy nastrój przywieźli za to ze sobą w niedzielę do Łowicza, gdzie rozgromili tamtejszego Księżaka aż 8-2. Punkty w spotkaniach zdobywali: Paweł Kozera i Bogdan Kokosiński po 4,5 pkt. Bartek Molka 2,5 pkt. oraz Irek Grodek 1,5 pkt. Weekendowe wyniki nie tylko gwarantują utrzymanie w lidze, ale teżzapewniły awans do finałowej szóstki. Pierwszą rundę rozgrywek UMLKS kończy z niewielką stratą do lidera.

-Za tydzień gramy ostatni mecz. Jest forma i również liczymy na wygraną! - skomentował dobre wyniki swoich podopiecznych trener Jacek Kawka.

W ostatnim meczu I rundy rozgrywek II lidze kobiet zawodniczki UMLKS uległy na wyjeździe Kusemu Łobudzice 4-6, a punkty dla Radomska zdobywały Ola Niemiec 2 pkt. Dominika Pluta 1,5 pkt oraz Patrycja Mazurek 0,5 pkt. Pomimo porażki wciąż znajdują się w ścisłej czołówce tabeli zajmując trzecią lokatę. Po rozgrywkach pierwszej rundy trzecia w rankingu zawodniczek jest Ola Niemiec. Na I Wojewódzkim Turnieju kwalifikacyjnym juniorów i juniorek Radomsko reprezentowali Kinga Więcławska oraz Sebastian Musiał. Kinga zajęła lokaty 9-12, Sebastian uplasował się na miejscach 21-24.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.