Prezydent Jarosław Ferenc podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o zmianie na stanowisku wiceprezydenta ds. technicznych. Jacka Belkę zastąpi dotychczasowy naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej Monika Andrysiak.


 Jacek Belka otrzymał od prezydenta nowe zadanie. Od 1 marca będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora ds. inwestycji w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.

- Przed spółką stoją duże zadania inwestycyjne, jak chociażby modernizacja ZUOK oraz miejskiej ciepłowni, a także budowa nowego ujęcia wody na strefie inwestycyjnej. Jestem przekonany, że Jacek Belka doskonale poradzi sobie z poprowadzeniem tych ważnych inwestycji – wyjaśnił prezydent.

Prezydent podziękował swojemu dotychczasowemu zastępcy za 5 lat bardzo dobrej współpracy.
- Dziękuję Ci Jacku, za to, że razem mogliśmy zmieniać Radomsko. Myślę, że nasza wspólna praca przyniosła wiele dobrego dla mieszkańców.

To jednak nie koniec współpracy Jacka Belki z Urzędem. Nadal będzie on częścią zespołu koordynującego budowę nowego basenu.

Od jutra funkcję zastępcy prezydenta będzie pełnić Monika Andrysiak, która jest doświadczonym inżynierem budownictwa i przez ostatnie lata zajmowała się inwestycjami na terenie miasta.

- Pani Monika Andrysiak ma zbieżną wizję rozwoju miasta z moją i dotychczasowego wiceprezydenta, wobec tego myślę, że będzie godnie zastępowała Jacka Belkę – podkreślił prezydent.