Image

Akcje zbierania plastikowych nakrętek to popularna forma niesienia pomocy innym.

Zbierają je dzieci i dorośli w przedszkolach, szkołach czy zakładach pracy. Miasto Radomsko zakupiło trzy czerwone pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać nakrętki, jednocześnie wspierając potrzebujących - to połączenie dobroczynności i ekologii.

- Tego typu inicjatywy są bardzo cenne i potrzebne. Mamy świadomość jak bardzo obciążone jest środowisko naturalne. Każdy z nas produkuje znaczną ilość odpadów. Segregując odpady w domu można edukować dzieci już od najmłodszych lat. Zbierając plastikowe nakrętki, pokazujemy im, że warto segregować surowce wtórne, robić coś dobrego zarówno dla środowiska, jak i osób potrzebujących – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Pojemniki w kształcie serca stanęły w trzech lokalizacjach: przy Urzędzie Miasta, Miejskim Domu Kultury oraz tzw. „wielorybku”.

Do pojemników można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów. Zebrane plastikowe nakrętki trafią do organizacji pozarządowych oraz fundacji charytatywnych.

Obecnie nakrętki zbierane są na pomoc Sebastianowi choremu m.in. na mózgowe porażenie dziecięce, podopiecznemu Fundacji Złotowianka.

Fundacje oraz stowarzyszenia organizujące akcje charytatywne, które chciałyby nawiązać współpracę w ramach „nakrętkowych serc” proszone są o kontakt telefoniczny z Wydziałem Informacji i Promocji  - 44 685 45 02.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.