Image

102 zawodników i zawodniczek z 13 klubów - w tym 11 reprezentujących Radomsko pod szyldem RSB NOKAUT - zmagało się przez mijający weekend o mistrzowskie tytuły rangi wojewódzkiej na zawodach w Powiatowej Hali Sportowej. Impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomska.


Dwudniową imprezę radomszczańscy pięściarze zakończyli z 3 tytułami mistrzowskimi. Mistrzami Województwa Łódzkiego w boksie są Maja Niedźwiecka, która decyzją sędziów jednogłośnie pokonała na punkty Oliwię Fornelę (Olimpijczyk Ozorków), Patryk Kułaga, który nie dał szans Dawidowi Wasilewskiemu (ŁKS Łódź) oraz Bartosz Bednarczyk, którego rywala, Mateusza Rachubińskiego (ŁKS Łódź), musiał z opałów ratować sędzia, przerywając pojedynek.

Prócz medali i tytułów mistrzowskich wręczono także nagrody specjalne dla najbardziej wyróżniających się zawodników turnieju. Maja Niedźwiecka (RSB NOKAUT) została najlepszą zawodniczką turnieju, Bartosz Bednarczyk (RSB NOKAUT) najlepszym zawodnikiem turnieju, a Adam Banaszczyk (RKS Łódź) został wyróżniony jako najlepszy technicznie bokser. Nagrody wręczali prezydent Jarosław Ferenc oraz wicestarota radomszczański Jakub Jędrzejczak.

Najlepszym klubem zawodów został natomiast RKS Łódź z zaledwie dwupunktową przewagą nad radomszczańskim RSB.

- Klub Nokaut to mały klub, ale z sercem. Na przełomie kilku lat zawodnicy zrobili niesamowite postępy. - oceniał wyniki zawodów trener i prezes RSB NOKAUT Robert Sztangreciak - Mamy fajną, garniącą się do boksu młodzież. Myślę, że zarówno mieszkańcy jak i włodarze miasta mogą być dumni z naszych zawodników i tego, że boks w Radomsku jest.

Za przygotowanie zawodników RSB NOKAUT odpowiadają trenerzy Robert Sztangreciak, Maciej Frymus, Robert Rogalski i Mateusz Rudnicki.

 

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.