UKS „Zapaśnik” Radomsko to nowy klub sportowy na sportowej mapie miasta. W minioną niedzielę zawodnicy z sukcesami wzięli udział w I Mistrzostwach Województwa Młodzików w Zgierzu.

Klubu rozpoczął działalność w trudnym okresie pandemii. Pierwsze efekty treningów już są. W miniony weekend odbył się debiutancki turniej - I Mistrzostwa Województwa Młodzików. Udział w turnieju był okazją do zapoznania się z atmosferą zawodów i sportową rywalizacją. W zawodach klub reprezentowało czterech młodzików: Oskar Włodarczyk kat. 48 kg, Oskar Kopeć kat. 52 kg, Jakub Wiaderek kat. 68 kg oraz Dawid Żuwalski kat. 85 kg.

Z dobrej strony pokazał się Oskar Kopeć, któremu brakuje jeszcze doświadczenia technicznego, lecz ma ogromne predyspozycje, aby zaistnieć w swojej kategorii wagowej. Ostatecznie zajął V miejsce, przegrywając na punkty walkę o brązowy medal z zawodnikiem z Pabianic.

Historyczny medal dla UKS „Zapaśnik” zdobył Dawid Żuwalski, który wrócił po przerwie do treningów. Jak widać z dobrym skutkiem, przywożąc ze Zgierza brązowy krążek.  Trenerem chłopców, którzy wystartowali w mistrzostwach jest Konrad Terka, który ma za sobą pracę z młodzieżą w ZKS, a obecnie zaangażował się w budowę od podstaw nowego klubu.