Marzec to czas, gdy rozpoczynają się prace związane z uprawami. Amatorzy własnych warzyw i owoców stosują różne metody wzbogacania gleby dla uzyskania okazalszych upraw. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w swojej ofercie posiada produkowany przez Kompostownię PGK Sp. z o.o. naturalny, organiczny, pełen odżywczych, organicznych składników kompost, który oferowany jest pod handlową nazwą PGK-uś.

 

Wytwarzany jest wyłącznie z frakcji organicznych pochodzących z naturalnych źródeł, w których skład wchodzą między innymi rozdrobnione liście gałęzie i trawa odbierana z terenów zielonych oraz z gospodarstw domowych. Produkt zawiera znaczne ilości azotu, fosforu, potasu oraz substancji organicznych, co wpływa korzystnie na wszystkie rodzaje gleby, poprawiając jej właściwości fizyko-chemiczne. To ma z kolei wpływ na wzrost, plonowanie i poprawę kondycji roślin, a zarazem ich jakość, co z pewnością docenią sadownicy, ogrodnicy i działkowcy.

PGK-uś przeznaczony jest do stosowania w uprawach polowych roślin rolniczych, ogrodniczych w tym sadowniczych, warzywnych i ozdobnych (również na trawniki) zgodnie z proporcjami, z którymi zapoznać można się już po zakupie lub na stronie internetowej PGK.

To co odróżnia PGK-usia od dostępnych na rynku produktów tego typu, to jego pochodzenie, a w szczególności materiał z którego został wyprodukowany. PGK-uś powstaje z wyselekcjonowanych frakcji ulegających biodegradacji trafiających do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.
Także tych z indywidualnych gospodarstw domowych. To jeszcze bardziej pokazuje, jak ważna jest właściwa segregacja odpadów u źródła ich powstawania. Staranna i świadoma pozwala na zwiększenie wykorzystania odpadów przy produkcji tego pożytecznego środka wspomagającego uprawy. To pozwala zaoszczędzić miejsce przeznaczone na składowanie odpadów. Dzięki temu radomszczanie mogą płacić mniej za odbiór odpadów w porównaniu z mieszkańcami innych gmin. Skąd taka zależność?

Dzięki temu, że PGK wykorzystuje mniej miejsca na składowanie odpadów, niż wtedy gdyby ich nie przetwarzali produkując PGK-usia, Spółka PGK, która odbiera od mieszkańców miasta odpady, może odprowadzać niższe opłaty środowiskowe. A to bezpośrednio przekłada się na niższą cenę za odbiór odpadów od mieszkańców. Zatem, czym wyższy jest stopień segregacji odpadów przez mieszkańców, tym mniej one zajmują miejsca, gdyż większa ich część jest wykorzystywana do produkcji kompostu. To także korzyści ekologiczne, bo wszystkim zależy na jak najmniejszej ilości produkowanych odpadów.
Jakość PGK-usia potwierdzona jest licznymi certyfikatami oraz podlega kontrolom przez uprawnione do tego organy, uzyskując pozytywne wyniki badań.

Produkt dostępny jest w sprzedaży przez cały rok w ZUOK przy ul. Jeżynowej 40 w Płoszowie w formie workowanej oraz luzem, a także w formie workowanej w niektórych sklepach.

Dla wygody naszych klientów umożliwiamy płatność gotówką i kartą.

W razie dodatkowych pytań informacje można uzyskać pod nr tel. 44 682 68 56 lub. 503 595 084. Zalecamy także kontakt przed zakupem celem potwierdzenia dostępności potrzebnych ilości PGK-usia.

Zapraszamy na zakupy!