Image

Radomsko otrzyma 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pieniądze zostaną wykorzystane na wkład własny miasta do spółki SIM Łódzkie.

O planach rozwoju mieszkalnictwa mówili w środę 21 kwietnia podczas konferencji prasowej prezydent Radomska Jarosław Ferenc i wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra oraz łączący się zdalnie zastępca prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Michał Sroka. Wcześniej radomszczańska Rada Miejska podjęła uchwałę o przystąpieniu do Krajowego Zasobu Nieruchomości, dlatego możliwe było przyznanie grantu na wkład własny w spółce. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Łódzkie obejmuje miasta i gminy województwa łódzkiego. Siedzibą spółki będzie Radomsko, nasze miasto będzie ważnym ośrodkiem, który będzie koordynował tę inicjatywę wśród gmin, które przystąpią do projektu.

W Radomsku mają powstać dwa budynki wielorodzinne przy ul. Starowiejskiej, łącznie około 80-90 tanich mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności. O kryteriach, jakie trzeba spełnić, żeby otrzymać mieszkanie, zdecyduje rada miejska. Program dla samorządów to efekt przygotowanego w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii i zatwierdzonego przez parlament - Pakietu Mieszkaniowego. Dzięki niemu samorządy mogą się ubiegać o wsparcie finansowe na inwestycje gminne polegające na budowie mieszkań dla osób, które mają zdolność czynszową, ale nie mają zdolności kredytowej. Na sfinansowanie części lub całości wydatków gmin niezbędnych na rozpoczęcie inwestycji mieszkaniowej samorządy mogą też ubiegać się o dodatkowe wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Tags:SIM

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.