Nowy termin tegorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” - bieg odbędzie się 15 sierpnia.

Obecna sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia niestety wykluczają możliwość zorganizowania biegu 16 maja. Dlatego Fundacja Wolność i Demokracja, główny organizator biegu, po konsultacjach z lokalnymi organizatorami po raz kolejny musiała zmienić termin imprezy. Najważniejszym powodem przesunięcia jest wspólna troska o bezpieczeństwo uczestników biegu.

Rozważano różne opcje nowego terminu. Termin czerwcowy nie gwarantował niezbędnej do realizacji biegu minimalizacji obostrzeń, termin wrześniowy nie spotkał się natomiast z aprobatą większości lokalnych organizatorów i sponsorów.

Najlepszym rozwiązaniem było więc połączenie Tropem Wilczym z wydarzeniem tematycznie bliskim, angażującym lokalne środowiska. 15 sierpnia jest takim dniem.  Bieg będzie elementem obchodów Święta Wojska Polskiego i wtedy uczcimy też Wyklętych, bohaterów noszących polski mundur. W tym dniu obchodzone jest również święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny patronki Niezłomnych, z których wielu zawsze nosiło przy sobie właśnie Maryjne ryngrafy. 

 Szczegóły radomszczańskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” poznamy w najbliższych tygodniach.