Image

Dziś w Urzędzie Miasta Radomska odbyło się spotkanie dotyczące technicznych kwestii związanych z działalnością spółki SIM Łódzkie, która m.in. w Radomsku wybuduje dwa budynki z tanimi lokalami na wynajem z możliwością dojścia do własności.

 

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin założycielskich Spółki SIM Łódzkie, Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz Wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra.

W Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej widzimy bardzo dużą szansę rozwoju naszego miasta. Tanie mieszkania na wynajem są potrzebne, ponieważ musimy mierzyć się z procesem depopulacji, a jednym ze sposobów jego zahamowania jest rozwój budownictwa mieszkaniowego – mówił podczas spotkania prezydent Jarosław Ferenc.

Podczas spotkania omówiono m.in. zagadnienia związane ze strukturą kapitału zakładowego SIM przy zawiązaniu spółki, koszty jej utworzenia i źródła finansowania, liczba planowanych lokali, szacowane nakłady inwestycyjne, a także ogólne założenia biznesowe i wstępny harmonogram przyszłych działań.

Przypomnijmy, Radomsko otrzyma 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, które zostaną wykorzystane na wkład własny miasta do spółki SIM Łódzkie.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.