Image

3 maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. W tym roku z powodu sytuacji pandemicznej będziemy je obchodzić nieco skromniej niż zwykle.

 

Program obchodów:

3 maja
godz. 11.30 - msza święta w kolegiacie pw. św. Lamberta w Radomsku
- po zakończeniu mszy nastąpi złożenie kwiatów przez władze samorządowe pod obeliskiem upamiętniającym dwusetną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Od 30 kwietnia do 4 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można obejrzeć okolicznościową wystawę książek ze zbiorów biblioteki ph.: „Duma Rzeczypospolitej – konstytucja 3 Maja” - wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki.

W ramach obchodów Muzeum Regionalne od 30 kwietnia br. Zaprezentuje w „Galerii w oknie" wystawę pt. „Konstytucja 3 Maja w 230. rocznicę uchwalenia" - wystawa przygotowana przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

1, 2 i 3 maja godz. 12.00 Miejski Dom Kultury zaprasza do udziału w Wielkiej Majówce z programem „Kultura ma głos”. Historia, sport, muzyka, film, podróże, kulinaria. Słuchaj na www.mdkradomsko.pl, www.kulturamaglos.pl.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.