Nie będzie tegorocznych Dni Radomska. Obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną nie pozwalają na zorganizowanie imprezy masowej. 

5 i 6 czerwca mieli wystąpić Lady Pank, Ronnie Ferrari, B.R.O., Formacja Nieżywych Schabuff oraz Cezary Żak i Artur Barciś. Koncerty były już przełożone z ubiegłego roku.

- Niestety ponownie musimy przełożyć występy. Aktualnie nie ma możliwości prawnych do zorganizowania dużych imprez. Nawet gdyby się takie pojawiły w najbliższym czasie, to do początku czerwca nie będzie możliwe spełnienie wszystkich wymagań formalnych. Poza tym to chyba za wcześnie, by organizować wydarzenie gromadzące kilka tysięcy osób w jednym miejscu - tłumaczy Paulina Grabowska, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji.

Koncert Lady Pank zostanie przeniesiony na przyszły rok. Natomiast Ronnie Ferrari, B.R.O., Formacja Nieżywych Schabuff wystąpią w Radomsku prawdopodobnie na koniec wakacji w sierpniu bądź na początku września, z ograniczoną liczbą widzów za wejściówkami. A więc w podobnej formule, co ubiegłoroczny występ Viki Gabor.

Jedynie Cezary Żak i Artur Barciś zaprezentują się radomszczańskiej publiczności w zaplanowanym terminie - 6 czerwca. Nie będzie to jednak koncert plenerowy. Artyści wystąpią w sali MDK i będzie to impreza biletowana, częściowo finansowana przez Miasto Radomsko. Zapowiedziany etap odmrażania działalności instytucji kultury pozwala, by od 29 maja sale widowiskowe były wypełnione w połowie. W przypadku radomszczańskiego MDK to ponad 200 miejsc.