Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Radomsku otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w wysokości 627 tys. zł na budowę budynku mieszkalnego przy ul. Sadowej 7e w Radomsku.

- To kolejne pieniądze na budowę mieszkań w Radomsku. Niedawno informowałem o pozyskanych 3 mln zł dla Radomska w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, która niedługo wystartuje w województwie łódzkim. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa obsługiwanego przez BGK – napisał na swoim facebookowym profilu  Krzysztof Ciecióra, wicewojewoda łódzki. - Nie będę ustawać w pracy na rzecz kolejnych inwestycji w naszym regionie – dodał.

W bloku Sadowa 7e znajdą się 32 mieszkania o powierzchni 49 i 55 m kw. oddane „pod klucz”. Budowa jest sfinansowana z kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, z wpłat przyszłych najemców, grantu z Funduszu Dopłat BGK, uzyskanego przez miasto (20 proc. wartości inwestycji) oraz pozyskanych właśnie funduszy z Ministerstwa Rozwoju. Zakończenie inwestycji zaplanowano na luty 2022 r.