Prezydent Jarosław Ferenc wziął udział w uroczystości upamiętniającej 75. rocznicę mordu żołnierzy KWP w Bąkowej Górze oraz uczcił 76. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

W uroczystości na cmentarzu w Bąkowej Górze, którą rozpoczęto mszą świętą, wzięli udział kombatanci, przedstawiciele parlamentu, rodziny żołnierzy KWP oraz przedstawiciele władz samorządowych, wśród których był m.in. prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Zgromadzeni oddali hołd 12 żołnierzom Konspiracyjnego Wojska Polskiego, zamordowanych przez służby Urzędu Bezpieczeństwa w 1946 r. Żołnierze zostali skazani na śmierć podczas pokazowego procesu, który odbył się w kinie Wolność (budynek Kinemy), za to że kilkanaście dni wcześniej uwolnili z radomszczańskiego aresztu 57 więźniów wspierających partyzantów. Tegoroczna uroczystość objęta była honorowym patronatem Marszałka Seniora Sejmu RP Antoniego Macierewicza.

Prezydent wraz z zastępcą Małgorzatą Kańską-Kipigropch oddali również hołd ofiarom II Wojny Światowej wywołanej niemiecką agresją, składając kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza znajdującym się przy ulicy Narutowicza. W Europie konflikt trwał od września 1939 do maja 1945 roku. Według danych Instytutu Pamięci Narodowej z opracowania "Polska 1939-1945. Straty osobowe i ofiary represji pod dwiema okupacjami" w czasie II wojny światowej zginęło od 5,6 do 5,8 mln obywateli polskich. Połowę z nich stanowili polscy Żydzi.