Image

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 spotkali się dziś z Komisarzem Błyskiem oraz funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej policji, by przypomnieć sobie zasady poruszania się na przejściu dla pieszych.

Dzisiejsze spotkanie było kolejnym z cyklu spotkań w ramach akcji „Bezpieczne Radomsko” prowadzonej wspólnie przez Miasto Radomsko, Komendę Powiatową Policji w Radomsku oraz Szkołę Jazdy Elcar.

Dziś akcja "Bezpieczne Radomsko" dotarła do PSP nr 3 w dzielnicy Folwarki. Policjanci przypomnieli dzieciom o najważniejszych zasadach obowiązujących podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Zwrócili także uwagę na napis widniejący przy przejściu oraz wiszący przy szkole baner z hasłem „Odłóż telefon i żyj”. Młodzi użytkownicy ruchu drogowego znają już znaczenie tego hasła i wiedzą, że podczas przechodzenia przez przejście należy zachować szczególną ostrożność i nie używać telefonów. Nabytą podczas spotkania wiedzę mogli sprawdzić w praktyce przechodząc przez pobliską „zebrę”.

To była wyjątkowa lekcja bezpieczeństwa.
- Nietypowa i ważna lekcja, która pozostanie w pamięci dzieci. Potrzebne są takie akcje, szczególnie przed wakacjami i po ich zakończeniu, kiedy uczniowie wracają do szkoły rozbiegani, rozkrzyczani, szczęśliwi, że są już razem... To bardzo ważne, aby zwracały uwagę na zachowanie bezpieczeństwa na drodze – mówi dyrektor PSP n r 3 Jadwiga Kowalczyk.

Za prawidłową postawę oraz praktyczne umiejętności dzieci otrzymały elementy odblaskowe smycze oraz książeczki pt. „Przygody Kacpra Ratownika” Elementarz Pierwszej Pomocy.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.